کد خبر: ۳۴۷۳
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۹ ]
سهام داران امیدوارند بورس بتواند سال را صعودی به پایان ببرد، شاخص در فاصله 12 هزار واحدی سطح حمایت جدید قرار گرفته،اگر شاخص بورس به این سطح قلاب شود شانس بازار برای صعود بیشتر به جهت روانی فراهم می شود آیا به این سطح خواهد رسید؟

به گزارش نه وار نیوز; در دومین روز معاملاتی هفته شاخص کل بورس 15 هزار و 763 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 245 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز هزار و 27 واحد بالا آمد و در رقم 434 هزار و 286 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 73 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 271 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 125 نماد رشد قیمت و 313 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 25 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 64 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت‌های تجارت الکترونیک پارسیان (رتاپ)، فراوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد)‌ بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، بیمه سامان (بساما) و صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای پرداخت (به پرداخت ملت)، فمراد (شرکت آلومراد) و ساراب (سیمان داراب) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه تجارت نو (بنو) و بانک دی (دی) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز یکشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز دوشنبه است. در پایان معاملات روز یکشنبه بازار با مازاد عرضه 2 هزار و 854 میلیارد تومانی بسته شد.

 

پیش بینی بورس

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات یکشنبه 295 نماد صف فروش و سهام 15 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به روز شنبه 81 درصد کاهش یافت و به رقم 51 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 9 درصد کاهش یافت و 2 هزار و 875 میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

در روز یکشنبه  شرکت سپیدار (سپیدار سیستم آسیا) با صف‌ خرید 9 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپیدار، شبصیر (پتروشیمی قائد بصیر) و ثاخت (شرکت بین المللی توسعه ساخت) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین عرضه‌ها

در دومین روز کاری هفته بیشترین صف فروش نیز به دی (بانک دی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 111 میلیارد تومانی داشت. پس از دی، برکت (شرکت دارویی برکت) و بنو (بیمه تجارت نو) بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس امروز

شاخص کل بورس برای دومین روز پیاپی صعود کرد تا به نیمه کانال 1.2 میلیونی نزدیک شود. شاخص پس از آنکه در اولین روز هفته توانست بالاتر از سطح حمایت یک میلیون و 210 هزار واحدی بایستد، در معاملات دیروز رشد 15 هزار واحدی را پشت سر گذاشت. برخی اعتقاد دارند کف یک میلیون و 157 هزار واحدی می تواند قلابی جدیدی برای صعود بورس باشد. اما شاخص برای رسیدن به سطح حمایت بعدی یعنی رقم یک میلیون و 157 هزار واحد کمی کم‌رمق به نظر می‌رسد. شاخص در روز شنبه 22 هزار واحد رشد کرد و دیروز 15 هزار واحد بالا آمد، در نتیجه از شتاب و توان آن کاسته شده است.

همچنین دیروز رقم خروج پول حقیقی 53 درصد افزایش یافت و ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات نسبت به روز شنبه 81 درصد کاهش یافت.

با این حال اگر در معاملات امروز شاخص بتواند روند صعودی را حفظ کند سهام‌داران می‌توانند به رسیدن شاخص به سطح حمایت جدید در انتهای سال 99 امیدوار باشند.

اقتصاد نیوز 

انتهای پیام/ع

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۶ تیر ماه
 • ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۱۶
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۰۳
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۱
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۸
 • اذان مغرب : ۲۰:۵۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۷