کد خبر: ۳۵۲۹
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۲۳ ]
استاندار زنجان گفت: مدیریت اعمالی در ابهر و خرمدره در خصوص پیشگیری از کرونا کارآیی لازم را نداشته است و این شهرستان ها از شرایط زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده اند.

به گزارش نه وار نیوز; فتح الله حقیقی  در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان با اشاره به اینکه طی هفته های گذشته هشدارهای لازم در ارتباط با افزایش شمار مبتلایان در شهرهای هیدج و صائین قلعه از توابع ابهر داده شده بود، افزود: در این خصوص نیز  به برخورد با عاملان و انتشار ویروس کرونا تاکید شد اما آنگونه که باید و شاید اقدام اساسی انجام نگرفت.

وی با بیان اینکه تردد افراد به استان های دیگر گردش ویروس را به دنبال دارد و همین عامل می‌تواند تعداد بیشتری را گرفتار کند، یادآورشد: تجارب شیوع این ویروس در شهرهای یاد شده نشان می دهد که برخورد عملی به کاهش این بیماری منتهی شده است.

استاندار زنجان ادامه داد: در ارتباط با شاخص های پی سی آر و رهگیری ویروس کرونا در شهرهای ابهر و خرمدره اقدامات بسیار خوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده است اما باید علت بروز فاجعه در این مناطق و اشکال کار بررسی شود.

حقیقی با بیان اینکه اقدامات و کار جمعی به انجام برنامه ریزی های انجام شده در مقابله با ویروس کرونا با هدف مدیریت بهتر در استان منتهی شده است، افزود:  مدیریت خوب این بیماری در شهرهای یاد شده در گرو  اجرایی شدن مصوبات ستاد کرونا است، تا آثار خود را بر جای بگذارد که چنین چیزی نیست و حتی  با متخلفان برخورد نشده است.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در شهرهای ابهر و خرمدره به ویژه ترددهای بین استانی باید برنامه ریزی و تدابیر ویژه ای اتخاذ شود اما وضعیت کنونی و ارائه گزارش ها نشان می دهد چنین چیزی انجام نشده است.

وی تصریح کرد: کنترل و مدیریت ویروس کرونا در سایه همکاری های بین  بخشی مطلوب، ارائه شیوه نامه های اثربخش و از همه مهمتر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عموم مردم است.

حقیقی افزود: اقدام مدیریتی ۸۰ درصدکار را  تشکیل می  دهد با توجه به شیوع ویروس کرونا، عموم مردم به این مهم باید توجه کنند بی توجهی ها به پروتکل های بهداشتی فاجعه دیگری را رقم می زند و بازدیدهای میدانی نشان می دهد حتی برخی متصدیان واحدهای صنفی به این مهم توجه چندانی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: با متخلفان کرونایی باید با شدت بیشتری برخورد انجام شود و معاونت منابع انسانی استانداری وظیفه دارد تمامی امکانات پشتیبانی علوم پزشکی را در تعطیلات نوروزی طبق کشیک های تعیین شده انجام دهد.

استاندار زنجان ادامه داد: تیم‌های ویژه در ابهر و خرمدره تشکیل شده و علاوه بر آن شمار تست هایی کرونایی افزایش یافته و تیم های شهرستان های مناطق آبی نیز کمک رسان مناطق یادشده باشند.

وی یادآوری کرد: طی مدت ۴۸ ساعت آینده مراکز ۱۶ ساعته تامین اجتماعی استان تشکیل شده و مدیر درمان تامین اجتماعی به اشکالات بوجود آمده پاسخگو باشد.

 حقیقی با تاکید بر اینکه کنترل ورود و خروج و تردد به سه شهر استان زنجان به ویژه شهرهای ابهر و خرمدره از ابتدای سال مورد رصد قرار می گیرد، افزود: مصوبات زیادی طی برگزاری  جلسات کرونا انجام گرفته، اما در اجرای بهینه آن مشکلاتی وجود دارد.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۹ تیر ماه
 • ۱۴۰۱/۴/۹
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۴ درجه
 • کمترین دما : -۷ درجه
 • بیشترین دما : ۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۱۱
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۰۰
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۹
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۹
 • اذان مغرب : ۲۱:۰۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۵