کد خبر: ۳۷۲۸
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۲۵ ]

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان از توزیع 330هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان زنجانی در طرح شهید سلیمانی خبر داد.

به گزارش نه وار نیوز; سردار جهانبخش کرمی در گفت وگو با خبرنگار بسیج زنجان؛ضمن قدردانی از تلاش ها ومجاهدت های شبانه روزی فعالان عرصه سلامت اظهار کرد:پس از اجرای طرح شهید سلیمانی ارتباط تنگاتنگ وسازمان یافته ای در بین پایگاه های مقاومت و کانون های اقشار بسیج با شبکه بهداشت و درمان وسفیران سلامت در خانواده ها شکل گرفت.

 وی با بیان اینکه در این طرح اقدامات موثر وحائز اهمیتی در راستای مقابله با ویروس کرونا صورت گرفت،افزود:این اقدامات نظیر صحنه های بی نظیر دوران دفاع مقدس است؛امروز بسیجیان عزیز دوشادوش شبکه بهداشت ودرمان به مردم خدمات رسانی می کنند.

 فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان بیان داشت: تیم های مراقبت با سرپرستی پزشکان،پرستاران وکمک بسیجیان بصورت گروه های10نفره با ارتباط گیری با خانواده ها وسفیران سلامت به پایش،رصد وغربالگری می پردازند.

 سردار کرمی با اشاره به خدمات صورت گرفته توسط گروه های سلامت مذکور بیان کرد:انجام تست،رصد،غربالگری،انتقال بیماران به نقاهتگاه ها وبیمارستان،آموزش نکات بهداشتی ودرمانی،توزیع بسته های معیشتی در بین خانواده های نیازمند توسط بسیجیان و... از عمده خدمات صورت گرفته می باشد.

 این مسئول با بیان اینکه تاکنون بیش از 330 هزار بسته معیشتی در طرح شهید سلیمانی توسط بسیجیان پایگاه های مقاومت جمع آوری و در بین نیازمندان استان توزیع شده است،تصریح کرد:برخی از کمک های صورت گرفته نیز بصورت نقدی ارائه شده است.

 سردار کرمی ارزش ریالی کمک های نقدی وغیرنقدی جمع آوری شده توسط بسیجیان در این طرح را 128میلیارد و500میلیون تومان دانست وبیان کرد:همچنین 185هزار بسته بهداشتی در اختیار خانواده این عزیزان قرار گرفته است.

 وی با اشاره به دو گروهی بودن تیم های نظارتی خاطرنشان کرد: گروه اول، تیم های نظارتی از وضعیت بهداشتی محلات،مناطق پرتردد و... هستند که با تهیه نقشه واطلس نقاط آلوده راشناسایی واقدامات لازم در این زمینه را انجام می دهند.

 فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان ادامه داد:گروه دوم، تیم نظارتی برای شناسایی افراد سودجو ومحتکرین مایحتاج مردم هستند که این گروه ها در سه ماهه پایانی سال گذشته،به ارزش بیش از 33 میلیارد تومان کشفیات در انبارهای استان شناسایی وکشف نموده اند.

 سردار کرمی با اشاره به اینکه بسیجیان و رزمندگان شبکه بهداشت ودرمان به منظور قطع زنجیره ی ویروس کرونا تابلوی زیبایی همانند دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشتند،اذعان داشت: بسیجیان در تهدیدات سخت ونرم، عمق بخشی داخلی، محرومیت زدایی،مقابله با جنگ فرهنگی و... همواره فعال بوده وخوش درخشیده اند ودر دوران دفاع مقدس نیز علاوه بر ثبت نام واعزام رزمندگان به جبهه،وظیفه خدمات رسانی به مردم و رزمندگان را نیز به عهده داشتند که امروز نیز نظیر همان دوران خدمات رسانی میکنند.

 وی با اشاره به اینکه فعالیت های بسیجیان تنها به این موارد محدود نمی شود،گفت:بسیجیان زنجانی با کمک وهمراهی خیرین استان بیش از 580 سری جهیزیه در سال  گذشته به نوعروسان نیازمند زنجانی اهدا نمودند.

 این مسئول اضافه کرد:همچنین بیش از 250هزار پرس غذای گرم در بین خانواده های آسیب پذیر توزیع شده است.

انتهای پیام/ع

 وی ضمن قدردانی از زحمات استاندار زنجان ونیز مسئولین مربوطه افزود:با زحمات این عزیزان نقاهتگاه های استان زنجان با کاملترین امکانات در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است.

 سردار کرمی در پایان با بیان اینکه مردم ولی نعمتان ما هستند،گفت:سپاه وبسیج تا نابودی ویروس منحوس کرونا در کنار مدافعان سلامت وکادر درمان با تمام توان خدمات رسانی می کند.

 انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۴ فروردین ماه
 • ۱۴۰۲/۱/۴
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۳
 • غروب آفتاب : ۱۹:۳۰
 • اذان مغرب : ۱۹:۴۸
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۴۰