کد خبر: ۳۸۴۶
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۵۷ ]

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: ‭‭‭۷۲۸‬‬‬ نفر در استان زنجان در انتخابات شورای اسلامی شهر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ‭‭‭‭‭‭۶۷۳‬‬‬‬‬‬ نفر تأیید صلاحیت شدند.

به گزارش نه وار نیوز; خدابخش مرادی نافچی اظهار داشت: طی هفت روز گذشته برای ‭‭‭۷۶۴‬‬‬ روستا در استان زنجان و رقابت ۲ هزار و ‭‭‭‭‭‭۳۶۸‬‬‬‬‬‬ کرسی عضویت در شورای اسلامی چهار هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۶۹۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر ثبت نام کردند.

وی افزود: مهلت ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی در این دوره از انتخابات پایان یافته و ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا‌ها در ششمین دوره از انتخابات را با موفقیت انجام شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ادامه داد: در پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی روستای استان زنجان ۴ هزار و ‭‭‭۳۰۵‬‬‬ نفر ثبت نام کرده اند که در ششمین دوره تعداد داوطلبان رشد ‭‭‭۸.۲‬‬‬ درصدی دارد.

مرادی افزود: در دوره ششم سه درصد از داوطلبان را خانم‌ها و ۹۷ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: در این دوره میزان داوطلبان خانم نسبت به دوره گذشته یک درصد افزایش داشته است..

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان  با بیان اینکه ‭‭‭۴۹.۲‬‬‬ درصد از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستا در استان زنجان را جمعیت ۳۰ تا ۴۵ سال به خود اختصاص داده اند، گفت: ‭‭‭۴۸.۷‬‬‬ درصد از داوطلبان کشاورز و هفت درصد نیز دارای سابقه ایثارگری هستند که نسبت به دوره گذشته افزایش ۲ درصدی دارد.

مرادی ادامه داد: از ۴ هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۶۹۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر داوطلب در انتخابات شورای اسلامی روستای استان زنجان ۲۴ درصد دارای سابقه عضویت در این انتخابات طی دوره‌های گذشته هستند.

وی گفت: لیست نهایی تایید صلاحیت داوطلبان ثبت نام کننده در انتخابات شورای اسلامی روستا از طریق بخشداران اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: ‭‭‭۷۲۸‬‬‬ نفر در استان زنجان برای رقابت در انتخابات شورای اسلامی شهر ثبت نام کرده بودند که پس از طی فرایند‌های قانونی از این تعداد ‭‭‭‭‭‭۶۷۳‬‬‬‬‬‬ نفر تأیید صلاحیت شدند.

وی گفت: تایید صلاحیت ثبت نام کنندگان به استناد مواد ‭‭‭۳۰.۳۲.۳۳‬‬‬ و ۳۴ قانون و بر اساس استعلام های انجام شده از مراجع چهارگانه هیات‌های اجرایی است.

مرادی افزود: مبنای جمعیت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در ششمین دوره از انتخابات آخرین آمار جمعیتی سال ‭‭‭۱۳۹۵‬‬‬ است.  وی بااشاره به اینکه انتخابات را فرصت جدی برای قوام، بقا، توسعه، رشد، و بالندگی ایران می‌دانیم، ادامه داد: از مردم ولایتمدار ایران اسلامی دعوت می‌کنیم در انتخابات امسال مشارکت بیشتری نسبت به دوره‌های گذشته داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان بابیان اینکه مشارکت در انتخابات وظیفه‌ای ملی، دینی و اجتماعی است، ادامه داد: مشارکت در انتخابات می‌تواند در انسجام درونی، وحدت، پایداری، توسعه، پیشرفت، قوام و بقای ایران اسلامی در مقابل همه سیاست‌ها و ترفند‌هایی که دشمن برای ایجاد یاس و ناامیدی ایجاد می‌کند، موثر باشد.

مرادی گفت: شعار محوری ستاد انتخابات رعایت اصل بی طرفی و عمل به قانون با چهار رویکرد سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت در انتخابات است.

انتهای پیام/ع

 

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶