کد خبر: ۳۹۲۴
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۵ ]
رئیس کل دادگستری استان زنجان به اهتمام جدی دستگاه قضایی بر ارتباط مستمر و بهره گیری از دیدگاه و نظرات سازنده این صنوف در جهت مبارزه با فساد ، احقاق حقوق عامه تاکید کرد.

به گزارش نه وار نیوز; حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در ادامه دیدار با نخبگان و اعضای سازمانهای مردم نهاد استان، در دیدار با جمعی از نخبگان و سازمانها مردم نهاد دیده بان شفافیت  و عدالت  که در دفتر رئیس کل دادگستری استان زنجان برگزار شد به اهتمام جدی دستگاه قضایی بر  ارتباط مستمر  و بهره گیری از دیدگاه و نظرات سازنده این صنوف  در جهت مبارزه با فساد ، احقاق حقوق عامه تاکید کرد.

وی افزود:  رویکرد مطالبه گری نخبگان و سازمانهای مردم نهاد از مسئولان  و ارائه نظرات و  پیشنهادت  برکات زیادی برای در جهت حل مشکلات مردم و  جامعه داشته است.

رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: هر کجا ما از نظرات و دیدگاههای نخبگان و سازمانهای مردمی  در اداره امور  استفاده کردیم  موفق عمل کردیم و در پیروزی شکوهمند  انقلاب اسلامی یکی از ارکان مهم که در کنار رهبری  امام راحل نقش مهم و اثر گذاری داشت همین  مردم بودند .

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی از بین بردن فاصله میان مردم ومسئولان را برای ارائه خدمت به مردم را از رویکرد مهم دستگاه قضایی برشمرد و تاکید کرد:  همه مسئولان باید به این رویکرد توجه و اهتمام داشته باشند در همین راستا ما در سال 99 حدود 14470 ملاقات مردمی داشتیم که اقدام ارزشمندی بود .

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد از اولویت های اصلی قوه قضاییه در دوره تحول می باشد  اظهار کرد: فساد موجب بی اعتباری و پدیده ای زشت است و از هیچ فردی خصوصا از افراد حقوقی پذیرفتنی نیست و در این راستا  فرمان 8 ماده ای رهبری در خصوص مبارزه با فساد چند سالی است که مسئولان را در جهت مبارزه بیش از پیش با فساد سوق می دهد که این امر نیز  در آموزه های دینی مورد تأکید  قرار گرفته شده است

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی گفت: در حوزه مبارزه با فساد تحصیل اطلاعات دقیق و مستندات مهم است چرا که اقدامات و مبارزه با فساد اگر مستندات و اطلاعات دقیق شد حجت برای آن مسئول تمام میشود.

وی با اشاره به اینکه در اجرای سیاست های قوه قضاییه ، دستگاه قضایی استان زنجان در 14 شاخص جزء 6 استان اول می باشد  خاطر نشان کرد : با همه این اوصاف با شرایط مطلوب فاصله داریم و باید به سمت مدینه فاضله که هدف است حرکت نماییم و تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

عالیترین مقام قضایی استان زنجان تصریح کرد: در حوزه برخورد با  فساد ، دستگاه قضایی استان اقدامات بسیار خوب و به موقع انجام داده است که از جمله آنها پرونده شهرداری ها  و بر خی از اعضای شورای شهر زنجان و تعدادی از شهرستان ها و  موضوع گاوازنگ می باشد.

در ابتدای این دیدار صمیمی که به مدت 5 ساعت بطول انجامید مهدیخانی مسئول دفتر سازمان مردم نهاد دیده بان  شفافیت و عدالت  و اعضای حاضر در جلسه  ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند قوه قضائیه و دستگاه قضایی استان در مبارزه با فساد و احقاق حقوق عامه به بیان مشکلات  استان در حوزه های مختلف پرداختند و خواستار ورود جدی دستگاه عدلیه برای برخورد با افراد فاسد  و برخی  سازمانها  شدند.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۸
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷