کد خبر: ۳۹۶۶
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۹:۰۰ ]
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: امسال تمامی خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های محیط بانی خریداری شده مجهز به دستگاه جی پی اس خواهند شد.

به گزارش نه وار نیوز; سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست عصر دیروز دوشنبه که به منظور دیدار با خانواده ۲ محیط بان شهید زنجان به این استان سفر کرده بود با بیان اینکه امسال بیشترین تأکید ما بر خرید موتورسیکلت برای محیط بانان است، گفت: نیاز به خرید یک هزار و ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت تریل مجهز به جی پی اس داریم و تا پایان امسال نیز تمام خودرو‌های محیط بانی مجهز به این دستگاه خواهند شد.

وی بر لزوم تجهیز بی سیم محیط بانان به دستگاه جی پی اس، تأکید کرد و افزود: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در سال گذشته، بنا است که امسال به عنوان پایلوت، بی سیم محیط بانان هفت استان مجهز به جی پی اس شود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با تأکید بر اهمیت حفظ امنیت محیط بانان گفت: تعداد محیط بانان برابر چارت سازمانی نزدیک به هشت هزار نفر است که ۴۷ درصد آن محقق شده و در حال حاضر نیز با کمبود ۵۳ درصد مواجه هستیم، اما همین ۴۷ درصد نیروی محیط بان با تلاش مضاعف و با علاقه و غیرتی که نسبت به حفاظت محیط زیست دارند اجازه جولان و خودنمایی به متخلفین را ننمی دهند.

محبت خانی با بیان اینکه این تعداد محیط بان با تمام توان پای کار هستند و به افراد مخرب محیط زیست و شکارچیان غیرمجاز اجازه دهن کجی نمی‌دهند و لازم است که خاطیان، هشدار‌های داده شده را جدی‌تر بگیرند، ادامه داد: مجوز استخدام سالانه ۳۰۰ محیط بان (۲۵۰ محیط بان در عرصه زمینی و ۵۰ نفر دیگر نیز در عرصه دریایی) برای مدت ۱۰ سال اخذه شده و سهمیه در نظر گرفته شده برای امسال نیز پس از قبولی در تست‌های ورزشی، آزمون‌های شفاهی و مصاحبه و گزینش به جامعه محیط بانی کشور افزوده خواهند شد.

وی ابراز امیدواری کرد که ظرف هشت سال باقیمانده بتوانیم تعداد محیط بانان را از ۴۷ دصد به ۷۰ درصد افزایش دهیم تا به لحاظ نیرو در جهت حفاظت از طبیعت و حیات وحش، مشکل چندانی نداشته باشیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه همه مردم باید در جهت حفاظت از محیط زیست، کوشا و فعال باشند چراکه این نعمت خدادای متعلق به همه انسان‌ها است، گفت: شعار اصلی و راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست بهره مندی از ۸۰ میلیون جمعیت کشور به عنوان محیط بان است که به حتم با انجام کار‌های فرهنگی می‌توان به این شعار مهم دست یافت.

محبت خانی با تأکید بر اینکه شرعا و قانونا همه موظف به حفظ محیط زیست هستیم، ادامه داد: بقای انسان در حفظ محیط زیست است و تخریب و خیانت به محیط زیست در واقع متوجه آیندگان خواهد شد.


وی گفت:  هزار و ۸۰۰ نفر از محیط بانان ۲ سال پیش قانون بکارگیری سلاح و اصول گشت زنی را آموزش دیده اند و تاکنون نیز حدود یک هزار و ۵۰۰ جلیقه ضد گلوله در اختیار محیط بانان کشور قرار گرفته است که شیفت‌ها برابر مقررات موظف به استفاده از این تجهیزات هستند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در خصوص پرونده ۲ محیط بان شهید زنجان نیز گفت: ماموران انتظامی با همکاری ماموران یگان حفاظت و کمک سایر دستگاه‌های ذیربط توانستند در مدت کمتر از ۱۲ ساعت قاتلین مسلح را شناسایی و دستگیر کنند.


محبت خانی با بیان اینکه پرونده در پلیس آگاهی زنجان در حال رسیدگی است و قاتلین نیز در اختیار پلیس آگاهی و دستگاه قضایی استان زنجان هستند، افزود: آیت الله رییسی ریاست دستگاه قضا نیز بلافاصله در این قضیه ورود کردند و دستور رسیدگی سریع به پرونده را صادر کردند که به حتم مجازات این ۲ قاتل به عنوان آینه عبرت می‌تواند در امر بازدارندگی برای سایر افراد که بخواهند حضور غیرمجاز در منطقه داشته و اقدامات شبیه به این انجام دهند موثر واقع شود.

انتهای پیام/ع

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۸
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷