کد خبر: ۴۱۵۴
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۵:۰۰ ]

مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: سازمان امور مالیاتی کشور در راستای توسعه خدمات الکترونیک مالیاتی و تسهیل امور برای مودیان محترم، امکان دریافت اوراق مالیاتی به صورت الکترونیک را برای آنها فراهم کرده است.

به گزارش نه وار نیوز; میرحیدر رضوی ضمن اشاره به شرایط کنونی جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا و نیاز به کاهش حضور مودیان محترم مالیاتی اظهار داشت: یکی از مهمترین مراحل در محاسبه و اخذ مالیات، مرحله ابلاغ اوراق مالیاتی است. از آنجا که بر اساس قانون، تاریخ ابلاغ این اوراق به مودی مبنای مهمی برای تعیین فرصت انجام برخی تکالیف قانونی می باشد، حائز اهمیت زیادی است و انجام درست آن نیز نقش عمده ای در حفظ حقوق مودیان دارد. تا پیش از این، ابلاغ اوراق مالیاتی فقط به شکل فیزیکی انجام می گرفت. در ماه های اخیر و در پی شیوع ویروس کرونا، ضروت استفاده بیشتر از خدمات الکترونیکی و کاهش مراجعات حضوری تشدید شده است، سازمان امور مالیاتی کشور نیز برنامه هایی را برای ابلاغ اوراق مالیاتی به صورت الکترونیکی اجرا کرده است.

وی بیان داشت: سازمان امور مالیاتی کشور در راستای توسعه خدمات الکترونیک مالیاتی و تسهیل امور برای مودیان محترم، امکان دریافت اوراق مالیاتی به صورت الکترونیک را برای آنها فراهم کرده است. مودیانی که خواستار استفاده از ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی هستند می بایست به درگاه عملیات الکترونیکی مالیاتی به آدرس tax.gov.ir مراجعه نمایند و گزینه درخواست ابلاغ الکترونیک را تایید کنند. در این صورت آنها خواهد توانست از طریق حساب کاربری خود به تمامی اوراق مالیاتی مربوط به پرونده مالیاتی خود دسترسی داشته باشد. یکی دیگر از قابلیت های سامانه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی این است که به محض بارگذاری اوراق مالیاتی جدید، مودی از طریق پیامک از آن مطلع خواهد شد.

در ادامه مدیرکل امور مالیاتی استان با تاکید بر این که ابلاغ الکترونیکی با این روش در حکم ابلاغ واقعی خواهد بود و تمامی پیامدهای قانونی ابلاغ فیزیکی را به همراه خواهد داشت افزود: نکته مهم درخصوص ابلاغ الکترونیکی اوراق این است که چنانچه مودی ظرف دو هفته از تاریخ بارگذاری اوراق، نسبت به مشاهده اوراق به صورت الکترونیکی اقدام کند، تاریخ مشاهده به عنوان تاریخ واقعی ابلاغ اوراق مالیاتی ثبت خواهد شد و این تاریخ مبنای محاسبه مواعد قانونی مرتبط با انجام تکالیف قانونی قرار خواهد گرفت.

رضوی با اشاره به اینکه تا کنون 55درصد از مودیان حقوقی و 44 درصد از مودیان حقیقی در سطح استان درخواست ابلاغ الکترونیک خود را ارسال نموده اند افزود: ابلاغ اوراق مالیاتی به شیوه الکترونیکی گام مهمی در مسیر افزایش اثربخشی نظام مالیاتی است، چرا که از یک طرف از هزینه های ناشی از ابلاغ فیزیکی اوراق مالیاتی می کاهد و از طرف دیگر، کاهش ترددها و مراجعات حضوری مودیان را در پی دارد و این امر نیز به نوبه خود از احتمال ترافیک، آلودگی هوا و ابتلا به بیماری های واگیردار می کاهد.

در خاتمه این مقام مسئول ضمن درخواست از مودیانی محترم مالیاتی که تاکنون فرم درخواست خود برای فعال نمودن ابلاغ الکترونیک را ارسال ننموده اند جهت ارسال درخواست خود اقدام نمایند افزود: مزیت مهم دیگر در ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی این است که مودیانی که این شیوه را انتخاب می کنند، به سابقه اوراق مالیاتی خود نیز دسترسی خواهند داشت و علاوه بر این، چون مودیان به صورت آنی و از طریق پیامک از بارگذاری اوراق مالیاتی خود در سامانه مطلع خواهند شد، احتمال عدم آگاهی از ابلاغ اوراق از بین خواهد رفت و این امر نیز از تضییع حقوق مودیان جلوگیری خواهد نمود.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶