کد خبر: ۴۱۹۰
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۳ ]
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخصوص رنگ‌بندی شهرها، گفت: قطعا هفته آینده تغییراتی در این راستا خواهیم داشت و امیدوار هستیم رنگ شهرهای قرمز به سمت نارنجی شدن، شهرهای نارنجی به رنگ زرد، و شهرهای زرد به رنگ سفید تغییر کند .

به گزارش نه وار نیوز; پرویز قزلباش در نشست خبری روزانه با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کروناویروس، در پاسخ به واکسیناسیون نوزادان اظهار داشت:  هیچ خدمتی در حوزه بهداشت تعطیل نیست، به ویژه واکسیناسیون نوزادان و کودکان، که طبق روال برنامه واکسیناسیون انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون عمومی آغاز شده ولی به صورت گسترده، مقدمات و تمهیداتی نیاز دارد ادامه داد: درحال حاضر بیش از هزار دُز واکسن در استان تزریق می‌شود و برای قطع زنجیره بیماری در استان و ایمنی عمومی، باید ۶۰ درصد جمعیت واکسینه شوند و حتی افرادی که مبتلا شدند، باید یک دُز واکسن را به عنوان یادآور دریافت کنند .
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخصوص واکسیناسیون افزود: حداقل باید ۶۰۰ هزار نفر در استان واکسینه شوند . حال با روزی هزار یا هزار و ۵۰۰ دُز، حداقل ۲ سال زمان برای واکسینه شدن نیاز است، و الان، به جهت اینکه با بیماری درگیر هستیم این مورد امکانپذیر نیست . ازطرفی واکسن هم به تدریج و تعداد کم به استان‌ها اختصاص می‌یابد . ولی در ماه‌های آتی احتمال دارد این امکان فراهم شود که در روز چند میلیون تزریق انجام شود، و در این راستا، در کل کشور باید ۶۰ میلیون نفر واکسن دریافت کنند، تا زنجیره بیماری قطع شود .
 
قزلباش تصریح کرد: برنامه استان برای واکسیناسیون، این است که علاوه بر مراکز موجود، به ازای هر ۳ یا ۴ مرکز تزریق واکسن، یک مرکز تجمیعی واکسن هم داشته باشیم تا بتوانیم در یک روز بیش از ۲ هزار واکسن تزریق کنیم که در این خصوص در استان، ۳۰ مرکز پیش‌بینی شده است . و براین اساس در شهری مثل زنجان، باید ۱۲ مرکز داشته باشیم .
 
وی با تاکید براینکه سیستم بهداشت و درمان چند کار را با جان و دل انجام می‌دهد و روزی ۴۳ هزار خدمت را عرضه می‌کنند یادآور شد: ازطرفی باید این خدمات عقب نیفتد و در عین حال کار پیگیری، انجام تست و رهگیری بیماران کرونا، و و واکسیناسیون را هم در سطح وسیع مد نظر داریم .
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخصوص رنگ‌بندی شهرها، گفت: قطعا هفته آینده تغییراتی در این راستا خواهیم داشت و امیدوار هستیم رنگ شهرهای قرمز به سمت نارنجی شدن، شهرهای نارنجی به رنگ زرد، و شهرهای زرد به رنگ سفید تغییر کند . و لذا،  متناسب با تغییر رنگ‌ها، محدودیت‌ها هم اعمال خواهد شد .
 
به گفته دکتر قزلباش تغذیه بیماران کرونا، در بیمارستان زیر نظر و با نظارت متخصصان تغذیه انجام می‌گیرد و تنظیم و ترکیب غذاها به لحاظ ارزش غذایی، مسئله بهداشتی، ... زیر نظر این افراد انجام می‌گیرد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در تزریق واکسن هیچ اجباری نیست، اظهار داشت: حق انتخاب مردم در تزریق واکسن ایرانی و خارجی، بستگی به تعاریف، اولویت‌بندی و موجودی واکسن‌ها انجام می‌گیرد و بعضی مواقع ممکن است انتخابی باشد. ولی همیشه اینگونه نیست . و براساس سهمیه‌ای که آن زمان تعلق می‌گیرد، انجام می‌شود .

 انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۸ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۱۸
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۸
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۰
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۰
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۲