کد خبر: ۴۲۳۷
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۳ ]

کارشناس ارشد مدیریت رسانه با بیان اینکه ما بایستی به عنوان فعالان رسانه ای نظام و افسران جنگ نرم با عملیات های روانی وارد میدان شویم و با دشمانان مقابله رسانه ای کنیم، گفت: جنگ،جنگ نرم و رسانه ای است روش ما هم بایستی نرم و رسانه ای باشد.

جاید حاتمی امروز در گفت و گو با خبرنگار نه وار نیوز; ، به عملیات روانی دشمن در فضای مجازی در خصوص انتخابات و نحوه مواجهه با آن اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات با توجه به این که نشانگر پشتوانه مردمی یک کشور است، لذا دشمن برای اینکه نشان دهد نظام ما پشتوانه مردمی ندارد نهایت سعی و تلاش خود را به کار گرفته است تا مانع حضور مردم در پای صندوق های رای شود.

وی با اشاره به اینکه وقتی که در مورد دشمن صحبت می کنیم گروه های متعددی را می توان در نظر داشته باشیم ، بحث صهیونیست ،آمریکا یا منافقین، عنوان داشت: در کشور آلبانی مرکز تیرانا منافقین یک مرکز با ۱۲۰۰ کارمند آموزش دیده به صورت سه شیفت مشغول فعالیت هستند.

کارشناس ارشد مدیریت رسانه با بیان اینکه امروزه دشمنان با روش های مختلف وارد بحث انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی شده است، تصریح کرد: دشمنان با روش های مختلف از جمله کاریکاتورهای مختلف در رابطه با شخصیت ها و انتخابات و به اغناگری و سایر روش هایی که می توانند مردم را نسبت به انتخابات و نتایج آن نا امید کنند، پرداخته است.

حاتمی با اشاره به اینکه ایجاد یس و ناامیدی یکی از اقدامات مهم دشمانان در فضای مجازی است، گفت: در رابطه با مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد، در این مورد زمینه یابی اجتماعی می کنند که چه مشکلات مردم را آزار می دهد آنها را برای ما و تکرار برجسته می کنند تا با این روش ها باعث ایجاد یاس و ناامیدی نسبت به نتایج انتخابات شوند.

وی در ادامه به عملیات روانی کوچه بن بست که توسط دشمنان در فضای مجازی اجرا می شود، اشاره کرد و افزود: در این عملیات روانی نظام را طوری نشان می دهند که انگار نظام و کشور به بن بست خورده و از حل مشکلات و معضلات موجود در جامعه مخصوصا در حوزه اقتصادی و اشتغال هیچ راهکار و فکری ندارد که بتواند مشکلات را حل کند.

کارشناس ارشد مدیریت رسانه به سومین روش عملیات روانی دشمن در فضای مجازی در واپسین روز های انتخابت ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: بحث مغالطه یکی از عملیات روانی دشمنان است که در این روش یک موضوعی را انتخاب می کنندو بخش هایی از موضوع را بیان و بخش های دیگر را نادیده میگیرند. مثلا در رابطه انفجار نطنز که توانمندی های اتمی جمهوری اسلامی ایران را نشان نمی دهند ولی بحث نفوذ که اتفاق افتاده و منجر به خسارتی در نطنز شد را برجسته می کنند.

حاتمی با بیاین اینکه تکرار یکی روش های عملیات روانی دشمن است که در این روش مردم را نسبت به نظام بدبین می کنند. تکرار مشکلات نظام با روش های مختلف هنری، کاریکاتور، طنز، شعر ،ترانه، عکس  نوشته انجام می گیرد، تصریح کرد: برجسته سازی مهمترین عملیات روانی دشمن است که در این روش مشکلات کشور را برجسته می کنند هر روز هم با استفاده از عملیات

روانی تکرار مشکلات برجسته شده را در ذهن و روان مردم جاری و ساری می کنند و مردم را قانع می کنند که در انتخابات شرکت نکنند چرا که این همه شرکت کردید هیچ نتیجه ای نداشته است.

وی با بیان اینکه ما بایستی به عنوان فعالان رسانه ای نظام و افسران جنگ نرم با عملیات های روانی وارد میدان شویم و با دشمانان مقابله رسانه ای کنیم، یادآور شد: جنگ،جنگ نرم و رسانه ای است روش ما هم بایستی نرم و رسانه ای باشد. کارشناس ارشد مدیریت رسانه به روش های مقابله رسانه ای با عملیات روانی دشمن اشاره کرد و افزود: ما هم باید از روش عملیات روانی برجسته سازی استفاده کنیم.

حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در خیلی از حوزه ها مثل نانو ،سلول های بنیادین ، ابزارهای دفاعی، پهبادها ،ابزارهای لیزری که جمهوری اسلامی ایران در دنیا جز5 کشور برجسته ی جهان است، این ها را بایستی با استفاده از بهترین روش ها و قالب های هنری بیان کنیم و برجسته سازی دشمن را از این طریق خنثی کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما بایستی پیام هایی را که توانمندی های نظام را می رساند به دفعات متعدد در قالب های مختلف و زیبای هنری بیان و تکرار کنیم ، گفت: در برابر عملیات روانی مغالطه دشمن بایستی از روش عملیات روانی روشنگری استفاده کنیم و باید اهمیت حضور حداکثری و منافع ناشی از آن در پای صندوق های رای را بیان کنیم.

کارشناس ارشد مدیریت رسانه با بیان اینکه باید اهداف دشمنان در اجرای عملیات روانی برای عدم حضور مردم در پای صندوق های رای را به مردم اطلاع دهیم، تاکید کرد: وقتی مردم علت را بدانند عملیات روانی دشمن هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

حاتمی در پایان خاطرنشان کرد: ما می توانیم از طریق ارائه راه حل ها و توانمندی های نظام در زمینه های مختلف مخاطبان خودمان را نسبت به آینده ی نظام امیدوارکرده و نقشه ها و ترفندها و عملیات روانی دشمن در عرصه های انتخابات خنثی کنیم.  انتهای پیام/ع

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۶ فروردین ماه
 • ۱۴۰۲/۱/۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۸
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۲
 • غروب آفتاب : ۱۹:۳۲
 • اذان مغرب : ۱۹:۵۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۴۰