کد خبر: ۴۲۴۰
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۰ ]
استاندار زنجان گفت: با ظرفیتهای زیرساختی که در این استان وجود دارد، راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی مزیت مهمی برای شتاب توسعه در زنجان خواهد بود.

به گزارش نه وار نیوز; فتح الله حقیقی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استان افزود: فرایند ایجاد منطقه اقتصادی ویژه در زنجان از سال ۸۱ طی نامه ای به شورای عالی تجاری آغاز شد و از آن زمان تا سال ۹۷، جز پیگیری زمین، عملا کاری برای به سرانجام رسیدن موضوع انجام نشده بود.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ دولت ایجاد ۱۷ منطقه اقتصادی را از جمله زنجان به مجلس وقت پیشنهاد داد و در مجلس شمار مناطق ویژه اقتصادی برای تاسیس، به ۸۰ مورد افزایش یافت، به دلیل این مغایرت، موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و ما نیز طرح های توجیهی و دفاعیه های خود را در راستای پیگیری موضوع، ارائه دادیم تا اینکه در ۱۵ اردیبهشت امسال ایجاد ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی جدید از جمله منطقه ویژه زنجان مصوب شد.

حقیقی اظهار داشت: وجود ظرفیت هایی همچون راه های ارتباطی در حوزه حمل و نقل و دوخطه کردن راه آهن زنجان – قزوین و ایجاد امکان فرود هواپیماهای باری در فرودگاه زنجان، ایجاد منطقه اقتصادی ویژه در استان، مزیت مهم دیگری برای توسعه است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی یک چیز و دوام یافتن و رونق آن چیز دیگر؛ بنابراین لازم است با بررسی سوابق مناطق موفق و همچنین شرایط صنایع و واحدهایی که قرار است در این منطقه مستقر شوند، باید کاری کنیم تا وجود منطقه ویژه اقتصادی برای استان ارزش افزوده داشته باشد.

وی با بیان اینکه با تکمیل پروژه دوخطه کردن راه آهن زنجان – قزوین، میزان حمل بار در این مسیر از ۹ میلیون تن به ۱۸ میلیون تن افزایش می یابد، گفت: زمان مسافرت از زنجان به تهران نیز یک ساعت کاهش خواهد یافت.

استاندار زنجان با بیان اینکه متوسط ارزش یک تن صادرات از این استان بیش از پنج برابر میانگین کشوری است، افزود: وجود واحدهای ملی تولیدی نیز از دیگر مزیت های موجود در استان است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ استان زنجان از نظر میزان سرمایه گذاری خارجی، رتبه نخست کشور را به دست آورد، افزود: با مجموعه شرایط و زیرساخت های استان، زنجان قابلیت تبدیل به مرکز آماد و پشتیبانی منطقه شمال غرب کشور را دارد.

امیدواریم تولید سریال شهید شهریاری بخشی از ارزش های این شهید را تبیین کند

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان بود به تولید سریال شهید شهریاری و آماده پخش شدن این اثر اشاره کرد و گفت: شهدای هسته ای سند مظلومیت ایران اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تولید سریال شهید شهریاری بخشی از ارزش های این شهید را تبیین کند.

حقیقی با بیان اینکه تولید این سریال بخشی از برنامه های اجرایی کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان است، گفت: باید از اینگونه کارها برای معرفی شهدا و دستاوردهای آنان بیشتر انجام شود.

۷۵ هزار مشترک در زنجان مشمول طرح برق امید هستند

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم همکاری دستگاههای اجرای در مدیریت مصرف برق تاکید کرد و گفت: سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه در استان انجام شد.

حقیقی افزود: در زمان حاضر از ۱۱۰ هزار مشترک در استان حدود ۷۵ هزار  مشترک مشمول اجرای طرح برق امید هستند.

وی همچنین به کاهش میزان بارندگی ها اشاره کرد و اظهار داشت: کمیته ای در استان به منظور پی گیری مدیریت منابع آب شرب تشکیل شده است.

حقیقی تاکید کرد: در خصوص مدیریت آب باید طوری عمل شود تا هیچ روستایی در استان در خصوص تامین آب شرب مشکل نداشته باشد.

موج چهارم کرونا، موج انفجاری بود

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موج چهارم کرونا، موج انفجاری بود، گفت: با اینکه استان زنجان در شاخص رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت مناسبی داشت ولی به دلیل ابتلای افرادی جوان و زیر ۳۰ سال و وجود تجمع ها و دورهمی ها، شیب شیوع کرونا در استان شیب بلندی شد.

حقیقی با بیان اینکه در زمان حاضر در شرایط نزولی شیوع کرونا هستیم، گفت: با این وجود نباید فکر کنیم که همه چیز تمام شده است.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون با قوت تمام در استان انجام می شود، افزود: در روز ها و هفته های آینده این روند افزایش پیدا می کند.

انتخابات مقوم وحدت و اتحاد در کشور است

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با هماهنگی بین هیات های اجرایی و نظارت و با تکیه بر تجربه دوره های گذشته انتخابات دقیق و پرشوری را برگزار خواهیم کرد، گفت: انتخابات شوراها فقط در شهر زنجان به صورت الکترونیکی است.

وی با بیان اینکه هیچ کس نباید در انتخابات تماشاچی باشد، اظهار داشت: از مجموعه دستگاههای ادارای هیچ کس حق ندارد اقدامی را که شائبه دخالت در انتخابات دارد، انجام دهد.

حقیقی با بیان اینکه انتخابات مقوم وحدت و اتحاد در کشور است، گفت: اتحاد و وحدت همواره باعث عقیم شدن شیطنت شیاطین و دشمنان ملت ایران شده است.

به گزارش ایرنا در پایان جلسه شورای اداری از پوستر سریال  «صبح آخرین روز» که روایتی از زندگی شهید دکتر مجید شهریاری است، رونمایی شد.  

این سریال قرار است از هفته آینده در ۳۰ قسمت از شبکه ۲ سیما پخش شود.  

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۸ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۱۸
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۸
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۰
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۰
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۲