کد خبر: ۴۲۶۳
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۰ ]
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در اختتامیه اولین مسابقه طراحی پوستر ولایت تاکید کرد: بهترین وسلیه برای انتقال مفاهیم و ارزش های ایرانی و اسلامی زبان هنر است.

به گزارش نه وار نیوز; محمدربیع احمدخانی  اظهار داشت: زبان قدرتمند هنری بهنرین وسلیه برای انتقال رشادت های دلیرمردان سرزمین ایران اسلامی عزیزمان است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت و انرژی هنرمندان جوان افزود: باید از خلاقیت و ابتکار جوانان عزیز و هنرمندانمان در عرصه های مختلف به خصوص انتقال مفاهیم ارزشی استفاده نماییم تا به نتیجه مطلوب برسیم و نباید این ظرفیت عظیم هنری جوانان را نادیده گرفته شود و برای تقویت این عزیزان باید از ورک شاپ های تخصصی با حضور اساتید برجسته استانی و کشوری استفاده نماییم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت:  امسال کنگره 3535 شهید در زنجان برگزار می‎شود که این امر نیازمند همکاری همگانی است.

احمد خانی با اشاره به اینکه این کنگره در شهریور یا مهرماه برگزار می‌شود، اضافه کرد: این کنگره در استان‌های مختلف برگزار شده است و زنجان نیز بنا به ارادتی که به شهدا دارد این برنامه را اجرایی خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه همه ما مدیون جانفشانی شهدا هستیم و هرکس در حد بضاعت و توان باید ارادت خود را به ایثارگری این افراد نشان دهد، گفت: ما چون آخرین استان در برگزاری کنگره هستیم باید آن را به نحو احسن و شایسته برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مسؤول کمیته فرهنگی، هنری و فضاسازی در کنگره شهدا با عضویت 22 دستگاه را عهده‌دار است، بیان کرد: برنامه تعدادی از دستگاه‌ها در 6 محور در سه سطح ملی استانی و شهرستانی تدوین شده است که 20 برنامه مربوط به خود ارشاد است.

احمدخانی با اشاره به اینکه انتظار ما این است که اساتید و هنرمندان ما در این جشنواره‌ها نسبت به سایر استان‌ها اهتمام ویژه داشته باشند، گفت: امیدواریم برنامه در خور شان و شایسته شهدا برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان همچنین از برگزاری نخستین جشنواره بهار قرآن خبر داد و افزود: این جشنواره نیز در بخش ادبی و هنری در حال برگزاری است.

وی به برگزاری جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری نماز با عنوان معراج نیز اشاره کرد و گفت: این یک جشنواره ملی است و مجری آن استان ماست که برای بهتر شدن آن باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

احمدخانی با اشاره به اینکه فراخوان تئاتر صحنه‌ای و خیابانی نیز منتشر شده است، گفت: درخواست ما این است که در این مواقع اطلاع‌رسانی شود و دوستان هنرمند نیز همکاری کنند.

وی افزود: وقتی فراخوانی منتشر می‌شود به اسم زنجان است و در واقع به نام هنرمند تمام می‌شود، پس باید تلاش کنیم که به نحو احسن فعالیت‌ها صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه آثار هنرمندان استان در جشنواره‌های ملی نسبت به سایر استان‌ها کم است، گفت: انتظار ما این است که حضور مشارکت هنرمندان زنجانی بیشتر باشد و در این زمینه انجمن‌ها نقش بسزایی دارند چون بازوان توانمند ارشاد همین تشکل‌ها هستند.

وی بحث زمان‌بندی را هم یکی دیگر از موارد مهم در برگزاری جشنواره‌ها اعلام کرد و افزود: جشنواره باید در زمان‌بندی مناسب برگزار شود.

احمدخانی با بیان اینکه 115 اثر به جشنواره پوستر ولایت رسیده است که 40 تا اثر از مجموعه خارج شده و 75 اثر باقی مانده است، گفت: وقتی آثار بررسی می‌شود، میبینیم که از ایجرود اثری نداریم، در حالی که نباید اینطور باشد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره باید با بررسی نقاط ضعف و قوت و آسیب‌شناسی آن همراه باشد، افزود: در صورت بررسی این موارد قطعا جشنواره بعدی بهتر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ع

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۸
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷