کد خبر: ۴۲۶۹
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۲۷ ]
شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل، افزایش شمار شهدای غزه به ۱۲۶ نفر، شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی، حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی و انفجار در مسیر کارون نظامی آمریکا در جنوب عراق، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

به گزارش نه وار نیوز; «خالد مشعل» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در خارج از فلسطین، خواسته های این جنبش را برای برقراری آتش بس با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

خالد مشغل به شبکه خبری «تی آر تی» گفت: خواسته های حماس در این زمینه شامل خروج صهیونیست ها از مسجد الاقصی و اجازه ورود آزادانه و حضور فلسطینی ها در آن، متوقف شدن اخراج فلسطینی ها از محله شیخ جراح در قدس، آزادی بازداشت شدگان اخیر و توقف حمله به نوار غزه است.

وی تاکید کرد که مقاومت چند روز به اسرائیلی ها هشدار داد که جنایاتشان را در قدس متوقف کنند.

شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل/ افزایش شمار شهدای غزه به 126 نفر/ شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی/ حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

مشعل ادامه داد که جنبش حماس به طرف های میانجی اعلام کرده در وهله نخست، متوقف شدن تجاوز ضروری است و ما به هدف خود برای آزادسازی و بازگشت فلسطینی ها و نجات قدس نزدیک می شویم.

مشعل گفت: دولت های عربی و اسلامی باید بدانند، این یک لحظه تاریخی است که عزت آن به پیروزی قدس و فلسطین و نجات غزه و تمامی سرزمین فلسطین بستگی دارد.

تنش در مرز غزه با فلسطین اشغالی طی روزهای اخیر افزایش یافته و با حملات راکتی نیروهای مقاومت از یک سو و حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم اشغالگر از سوی دیگر همراه بوده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست جمعه ۲۴ اردیبهشت برای پنجمین روز پیاپی به حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها ادامه دادند.

مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

افزایش شمار شهدای غزه به ۱۲۶ نفر

وزارت بهداشت فلسطین شامگاه جمعه خبر داد که شمار شهدای تجاوز صهیونیست‌ها به نوار غزه به ۱۲۶ تن رسیده است.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، از این تعداد ۳۱ نفر کودک و ۲۰ نفر نیز زن بوده و دست کم ۹۵۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین خبر داد که در پی حملات روز جمعه نظامیان صهیونیست در غزه، قدس و کرانه باختری ۲۶ فلسطینی شهید و بیش از ۶۰۰ تن مجروح شده اند.

شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل/ افزایش شمار شهدای غزه به 126 نفر/ شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی/ حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو، مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

«ابوحمزه» سخنگوی نظامی گروه سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به تهدید رژیم صهیونیستی به حمله زمینی علیه غزه تاکید کرد که نبرد زمینی کوتاه‌ترین راه برای رسیدن مقاومت به پیروزی است و در این نبرد سرنوشت نظامیان صهیونیستی، جز کشته یا اسیر شدن نخواهد بود.

شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، دقایقی پیش سه موشک از سوریه به سوی اسرائیل شلیک شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اضافه کرد که یکی از موشک‌ها داخل اراضی سوریه سقوط و دو موشک دیگر نیز در مناطق باز در داخل فلسطین اشغالی برخورد کرده است.

شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل/ افزایش شمار شهدای غزه به 126 نفر/ شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی/ حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

شامگاه پنجشنبه نیز «دیلی‌استار» لبنان مدعی شلیک چهار راکت از جنوب لبنان به فلسطین اشغالی شد، اما برخی منابع دیگر شمار راکت‌های شلیک‌شده را سه فروند اعلام کردند.

شبکه خبری الجزیره گزارش داد، راکت‌های شلیک‌شده از جنوب لبنان به شهرک «شلومی» در خاک فلسطین اشغالی اصابت کرد. این شبکه شلیک سه راکت را تأیید کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی و شورای شهر شلومی نیز با تأیید شلیک سه راکت از خاک لبنان، روایات‌ متناقضی درباره محل فرود این راکت‌ها ارائه کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی گفته این راکت‌ها در دریا فرود آمده‌اند، در حالی که رئیس شورای شهر شلومی مدعی فرود آنها در یک محوطه باز شده است.

این راکت‌ها از منطقه «القلیله»، واقع در شمال شهر جنوبی «الناقوره» که در نزدیکی مرز فلسطین اشغالی واقع شده شلیک شده‌اند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است. وزارت بهداشت نوار غزه امروز اعلام کرد تا این لحظه، شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به بیش از ۱۲۰ شهید از جمله ۲۷ کودک و ۱۱ زن رسیده است. همچنین بیش از ۶۰۰ فلسطینی تا کنون مجروح شده‌اند.

«ابوحمزه» سخنگوی نظامی گروه سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به تهدید رژیم صهیونیستی به حمله زمینی علیه غزه تاکید کرد که نبرد زمینی کوتاه‌ترین راه برای رسیدن مقاومت به پیروزی است و در این نبرد سرنوشت نظامیان صهیونیستی جز کشته یا اسیر شدن نخواهد بود.

حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

نیروهای مقاومت مستقر در نوار غزه یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی را هدف حمله موشکی قرار دادند.

به گزارش شکبه خبری المیادین، گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) پایگاه هوایی «حتسریم» را با چند فروند راکت هدف قرار داد؛ جزئیاب بیشتری از این حمله گزارش نشده است.

انفجار در مسیر کارون نظامی آمریکا در جنوب عراق

یک منبع امنیتی روز جمعه از انفجار در مسیر یکی از کاروان های نظامیان تروریست آمریکایی در عراق خبر داد.

این منبع به خبرگزاری «شفق نیوز» گفت که این انفجار در جاده «الناصریه» در جنوب عراق رخ داده است.

وی تأکید کرد که یک بسته انفجاری عامل این انفجار بوده و در جریان آن، یک کامیون حامل تجهیزات نظامی متعلق به نظامیان ائتلاف آمریکا هدف قرار گرفت.

شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل/ افزایش شمار شهدای غزه به 126 نفر/ شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی/ حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

این منبع در عین حال گفت که این انفجار تلفات جانی نداشته است.

حمله به کاروان‌های لجستیک آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که پارلمان عراق، دی ماه سال ۹۸، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد.

با وجود اینکه از تصویب این مصوبه در پارلمان عراق بیش از یک سال می‌گذرد، گروه های سیاسی وابسته به آمریکا مانع از اجرای آن شده‌اند.

تابناک انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۶ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۵
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۳
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۲
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۲
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۱۸