کد خبر: ۴۲۹۵
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۹ ]
پایان بدون نتیجه نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین، رایزنی بلینکن با وزرای خارجه فرانسه، عربستان و مصر درباره فلسطین، حملات هوایی، پهپادی و توپخانه‌ای سنگین اسرائیل به مناطق مختلف غزه، حمله موشکی مقاومت فلسطین به سکوی گازی اسرائیل و ابراز نگرانی سازمان «پزشکان بدون مرز» از کمبود گسترده دارو در غزه، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

به گزارش نه وار نیوز; نشست شورای امنیت درباره فلسطین که مجازی برگزار شده بود، بدون هیچ نتیجه مشخصی پایان یافت؛ این سومین نشست این شورا طی یک هفته گذشته در این زمینه بود و دو نشست قبلی نیز با مانع تراشی آمریکا، بدون انتشار بیانیه مشترک پایان یافته بود.

این در حالی است که وزیر امور خارجه چین در نشست یکشنبه شورای امنیت درباره جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی تصریح کرد: آمریکا با دروغ‌پردازی چشم خود را بر آسیب‌ها به فلسطینیان بسته است.

 «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل در سخنانی اعلام کرد: آمریکا در قبال درگیری های میان فلسطین و اسرائیل موضع عادلانه ای اتخاذ کند.

پایان بدون نتیجه نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین/ رایزنی بلینکن با وزرای خارجه فرانسه، عربستان و مصر درباره فلسطین/ حملات هوایی، پهپادی و توپخانه‌ای سنگین اسرائیل به مناطق مختلف غزه/ حمله موشکی مقاومت فلسطین به سکوی گازی اسرائیل

وزیر امور خارجه چین در ادامه تصریح کرد: ریاکاری آمریکا در موضوع حقوق بشر از سوی جامعه بین الملل مورد انتقاد قرار دارد. آمریکا با اتهامات واهی و دروغ پردازی هایی مانند موضوع حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی برای سرکوب سایر کشورها استفاده می کند. در موضوع فلسطین تعداد زیادی از مسلمانان در درگیری ها آسیب دیده اند اما آنها چشمان خود را بسته اند.

وانگ یی در ادامه افزود: ما باید بتوانیم بزرگ‌ترین آیینه جهان را با هم درست کنیم و آن را به آمریکا بدهیم تا بتواند به خود خوب نگاه کند. اعضای شورای امنیت در خصوص مردم فلسطین ابراز نگرانی کرده و از شورای امنیت خواسته اند تا نقش خود را در راستای ارتقای صلح و کاهش تنش ها ایفا کند؛ اما آمریکا به شیوه ای انحصاری در عملکرد شورای امنیت سازمان ملل مانع تراشی می کند.

به گزارش المیادین، وی در ادامه تأکید کرد: متأسفیم که آمریکا با مانع تراشی خود، مانع از دستیابی به توافقی درباره درگیری ها میان فلسطینیان و اسراییل شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هم در آغاز نشست شورای امنیت درباره فلسطین اشغالی، پیرامون احتمال بحرانی شدن اوضاع هشدار داد.

دبیرکل سازمان ملل بدون اشاره به تجاوزهای مکرر صهیونیست‌های اشغالگر در این باره گفت: اوضاع در غرب آسیا غیرقابل کنترل شده است. درگیری‌ها امید به همزیستی و صلح (!) را از بین بُرده و باید بلافاصله پایان یابند. درگیری‌ها نه تنها اسرائیلی‌ها و فلسطینیان بلکه منطقه را به سوی مارپیچی از خشونت با عواقبی ویرانگر می‌کشاند و می‌تواند خطر جدیدی برای کل منطقه ایجاد کند.

گوترش با اشاره به تداوم مذاکرات سازمان ملل با همه طرف‌ها برای برقراری آتش‌بس، تاکید کرد که مرگ غیرنظامیان فلسطینی از جمله زنان و کودکان در غزه وحشتناک است.

وی بدون اشاره به تداوم جنایات‌ این رژیم علیه کودکان، زنان و سالخوردگان گفت که شلیک موشک و خمپاره از یک طرف و حمله هوایی و توپخانه‌ای از طرف دیگر باید بلافاصله متوقف شود.

آنتونیو گوترش اضافه کرد: تنها راه پیش روی ما، بازگشت به قطعنامه‌های سازمان ملل، قوانین بین‌المللی و توافق‌های پیشین است. هر چه این چرخه خشونت بیشتر طول بکشد، دستیابی به هدف نهایی دشوارتر خواهد بود.

رایزنی بلینکن با وزرای خارجه فرانسه، عربستان و مصر درباره فلسطین

شبکه الجزیره از گفت‌وگوی تلفنی «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی و «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا درباره تحولات غرب آسیا به ویژه تنش های اخیر میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها خبر داد.

در حالی که رژیم صهیونیستی از چند روز پیش، انواع جنایات را علیه ملت فلسطین مرتکب شده است، وزیر خارجه عربستان سعودی تا کنون مواضع ملایمی در قبال تل آویو گرفته است.

پایان بدون نتیجه نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین/ رایزنی بلینکن با وزرای خارجه فرانسه، عربستان و مصر درباره فلسطین/ حملات هوایی، پهپادی و توپخانه‌ای سنگین اسرائیل به مناطق مختلف غزه/ حمله موشکی مقاومت فلسطین به سکوی گازی اسرائیل

بن فرحان روز گذشته قبل از شروع نشست سازمان همکاری اسلامی، تنها به مخالفت با اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بسنده کرد و خواستار توقف خشونتها و آتش بس میان طرفین شد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از تماس تلفنی بلینکن با «سامح شکری» وزیر خارجه مصر و ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه خبر داد.

بلینکن در گفت‌وگو با شکری بدون اشاره به جنایات صهیونیست ها از تمامی طرف های درگیری میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین خواسته است که اوضاع متشنج را آرام کنند.

واشنگتن پیش از این نیز تاکید کرده بود که رژیم‌ صهیونیستی در برابر راکت های حماس، حق دفاع از خود را دارد.

دولت مصر یکی از کشورهای میانجی برای برقراری آتش بس میان اسرائیل و فلسطین بوده است. با این حال تلاش های مصر در کنار قطر تا کنون بی نتیجه مانده است.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، بلینکن و لودریان خواستار توقف خشونت ها در فلسطین اشغالی، کرانه باختری و نوار غزه شده‌اند.

حملات هوایی، پهپادی و توپخانه‌ای سنگین اسرائیل به مناطق مختلف غزه

شبکه الجزیره براساس گزارش خبرنگاران خود گزارش داد که توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به مواضعی در شرق خان یونس و اردوگاه های البوریج و المغازی حمله کرده است.

الجزیره همچنین گزارش داد که یک هواپیمای جنگی رژیم صهیونیستی یک خانه را در محله صبرا در جنوب نوار غزه و یک خانه دیگر را در منطقه رفح هدف بمباران خود قرار داده است.

خبرگزاری المیادین نیز می‌گوید که رژیم صهیونیستی به یک خانه در اردوگاه الشاطی در غزه حمله کرده است.

پایان بدون نتیجه نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین/ رایزنی بلینکن با وزرای خارجه فرانسه، عربستان و مصر درباره فلسطین/ حملات هوایی، پهپادی و توپخانه‌ای سنگین اسرائیل به مناطق مختلف غزه/ حمله موشکی مقاومت فلسطین به سکوی گازی اسرائیل

خبرگزاری فلسطینی شهاب گزارش داد که هم اکنون حملات هوایی رژیم صهیونیستی در نقاط مختلف غزه از جمله در رفح و خان یونس در حال انجام است. شبکه آی ۲۴ نیز مدعی شده است که ارتش این رژیم یک مرکز اطلاعاتی حماس را بمباران کرده است.

شبکه الجزیره با اشاره به حملات گسترده رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف غزه از شنیده شدن صدای آمبولانس ها در این شهر خبر داده است.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داده است که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به همراه پهپادهای این رژیم طی ساعات گذشته دهها بار مناطقی را در غزه بمباران کرده‌ و صدای انفجارهای پیاپی از نقاط مختلف شهر شنیده شده است.

برخی منابع خبری حاضر در غزه نیز گزارش داده‌اند که جنگنده‌های صهیونیستی در چند دقیقه حدود ۷۰ حمله هوایی به نوار غزه انجام داده‌اند.

شبکه الجزیره براساس تحقیقات خبرنگاران خود گزارش داده است که رژیم صهیونیستی در حملات جدید خود از بمب‌های آمریکایی GBU-۳۱ و GBU-۳۹ که بسیار مخرب و کشنده هستند استفاده کرده است. این بمب‌ها بین ۲۷۷ تا ۹۰۷ کیلوگرم وزن دارند.

بلافاصله پس از این گزارش ها، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک مرکز اطلاعاتی حماس را در غزه بمباران کرده است. ارتش اسرائیل همچنین مدعی شده که نیروی دریایی این رژیم ۸ سایت نظامی حماس را منهدم کرده است.

حمله موشکی مقاومت فلسطین به سکوی گازی اسرائیل

منابع نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کردند، حماس با ده ها موشک سکوی گازی در نزدیکی سواحل عسقلان را هدف قرار داده است.

همچنین شبکه کان رژیم صهیونیستی اعلام کرد، فعالیت سکوی استخراج گاز تمار در دریایی مدیترانه پس از شلیک موشک های حماس متوقف شده است.

پایان بدون نتیجه نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین/ رایزنی بلینکن با وزرای خارجه فرانسه، عربستان و مصر درباره فلسطین/ حملات هوایی، پهپادی و توپخانه‌ای سنگین اسرائیل به مناطق مختلف غزه/ حمله موشکی مقاومت فلسطین به سکوی گازی اسرائیل

از سوی دیگر شبکه ۱۱ رژیم صهیونیستی نیز گزارش کرد، حماس زیردریایی‌هایی دارد که قادر به حمل مواد منفجره به وزن ۵۰ کیلوگرم است.

نیروهای مقاومت فلسطین همچنین ساعاتی پیش با ده ها موشک، شهرک های صهیونیستی هم مرز با غزه موسوم به غلاف غزه را هدف قرار دادند.

ابراز نگرانی سازمان «پزشکان بدون مرز» از کمبود گسترده دارو در غزه

رییس سازمان «پزشکان بدون مرز» یکشنبه شب از کمبود گسترده دارو در غزه به خاطر محاصره و حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این باریکه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش الجزیره، «هلن پترسون» گفت: محاصره و حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه، باعث کمبود گسترده دارو در این باریکه شده و بحران دارو، چالش مبارزه با کرونا را نیز افزایش داده است.

وی افزود: ما نمی‌دانیم که سیستم بهداشتی و درمانی غزه چه مدت زیر بمباران رژیم صهیونیستی دوام خواهد آورد.

رییس سازمان پزشکان بدون مرز در غزه، بزرگترین مشکل کنونی در این منطقه را عدم توانایی در رساندن دارو به دلیل محاصره و همچنین بمباران اسرائیل خواند.

پترسون همچنین از کشته شدن دو پزشک این سازمان در بمباران جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در غزه خبر داد.

وی خواستار کمک های فوری جهانی برای جبران خسارات به مراکز و نهادهای خدماتی این سازمان در نوار غزه شد.

تابناک انمتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۸
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷