کد خبر: ۴۳۲۷
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۱:۰۰ ]

نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان تصریح کرد: اتاق بازرگانی زنجان همواره در کنار بخش خصوصی و سرمایه گذاران بوده و از هیچ تلاشی برای توسعه اقتصادی استان در بخش های مختلف فروگذار نخواهد کرد.

به گزارش نه وار نیوز;  نشست تخصصی سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی شهرستان خدابنده با حضور مدیران کل دستگاه ها، مسؤولان اتاق بازرگانی زنجان، نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی و سرمایه گذاران به میزبانی اتاق بازرگانی زنجان و با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا برگزار شد.

در این جلسه سهند علی فلاحی نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به لزوم توسعه متوازن در نقاط مختلف استان، اظهار کرد: شهرستان خدابنده ظرفیت خوبی برای توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری دارا بوده که نیازمند توجه مدیران و مسؤولان ذیربط و حمایت از سرمایه گذاری ها است.

وی حمایت مسولان از سرمایه گذاری ها و توسعه اقتصادی در شهرستان خدابنده را نکته مطلوبی عنوان کرد و اضافه کرد: مشکلاتی از قبیل اختصاص زمین برای توسعه اقتصادی که معارضانی دارد در منطقه وجود دارد که حل آن نیازمند عزم جدی مسولان و کار دقیق می باشد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان تصریح کرد: اتاق بازرگانی زنجان همواره در کنار بخش خصوصی و سرمایه گذاران بوده و از هیچ تلاشی برای توسعه اقتصادی استان در بخش های مختلف فروگذار نخواهد کرد.

در ادامه ناصر فغفوری رئیس سازمان صمت استان زنجان با اشاره به برنامه های توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در شهرستان خدابنده، از ضرورت ایجاد شهرک های اختصاصی در این منطقه خبر داد و افزود: شهرستان خدابنده دارای پتانسیل های مطلوبی می باشد که می توان آنها را پویا نمود.

وی با اشاره به پیگیری ایجاد شهرک های تخصصی همچون شهرک ویژه قطعات بتنی و مصالح ساختمانی در خدابنده با توجه به زیرساخت ها و منابع قابل دسترس در شهرستان خدابنده، ابراز کرد: در حوزه تولید پوشاک به صورت صنف ظرفیت خوبی وجود دارد و در صورت حضور بخش خصوصی این آمادگی وجود دارد تا با اختصاص 40 هکتار زمین، ایجاد شهرک اختصاصی پوشاک خارج از محدوده شهر خدابنده پیگیری شود.

فغفوری با بیان اینکه واحدهای موجود در شهرستان خدابنده همچون سرنگ سازی و آریا رنگ نیز طرح های توسعه ای خوبی در دست اقدام دارند، گفت: در کنار سرمایه گذاران جدید نیز حضور خواهیم داشت تا توسعه اقتصادی در این منطقه بیش از پیش تحقق پیدا کند.

در پایان این جلسه سید البرز حسینی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری برنامه های توسعه اقتصادی در این منطقه، اظهار داشت: بدون تعارف باید گفت که در حوزه صنعت و بویژه تولید موانع وجود دارد.

وی با بیان اینکه با بررسی های صورت گرفته متاسفانه 70 درصد از درآمد کشاورزان خدابنده از استان خارج و صرف امور سرمایه گذاری چون ملک و ... در دیگر استان ها می شود، ابراز کرد: اقتصاد خدابنده چندان پویا نبوده و باید برنامه ریزی ها با محوریت توسعه متوازن شهرستان در حوزه های دارای ظرفیت متمرکز شود.

حسینی با اشاره به اینکه خدابنده در تولید پوشاک ظرفیت قابل توجهی دارد، تصریح کرد: این شهرستان با توجه به وجود منایع و مواد اولیه و قرارگیری در هاب حمل و نقل مطلوب در منطقه، ظرفیت بالقوه ای نیز در تولید مصالح همچون قطعات بتنی دارد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ظرفیت های شهرهای گرماب، بزینه رود و افشار را در تولید ادوات کشاورزی مورد اشاره قرار داد و افزود: شهرستان خدابنده دارای 15 هزار نفر بافنده فرش می باشد، در حالی که حتی یک واحد تجاری در این منطقه در زمینه فروش فرش فعال نیست، اما می توان یک زنجیزه تولید از رنگ تا بافندگی و فروش را در شهرستان ایجاد و ساماندهی کرد.

وی در پایان ایجاد اشتغال در شهرستان خدابنده را موضوع بسیار مهمی قلمداد کرد که نیازمند توجه، برنامه ریزی ها و اقدام و عمل برای تحقق آن می باشد.

در این جلسه همچنین مباحث مختلفی از سوی حاضرین از جمله اختصاص پست برق، گازکشی و تامین آب، تخصیص زمین و پیگیری ایجاد زیرساخت های لازم برای استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی در نقاط مختلف شهرستان خدابنده از جمله منطقه خمارک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۰ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۱۰
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۹
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۵
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۱
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۰