کد خبر: ۴۳۳۵
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۳ ]
استاندار زنجان گفت: یکی از راه‌های مهم در تقویت اقتدار، امنیت ملی، ارتقای منافع ملی، مقوم های وحدت و اتحاد برگزاری انتخابات است.

به گزارش نه وار نیوز; فتح الله حقیقی اظهار داشت: یکی از راه‌های مهم در تقویت اقتدار، امنیت ملی، ارتقای منافع ملی،  مقوم های وحدت و اتحاد برگزاری انتخابات است.

وی با بیان اینکه چشم تمامی دنیا به انتخابات ۲۸ خرداد ایران امسال دوخته شده است، اضافه کرد: انقلاب اسلامی به همه تعلق دارد، لذا هیچکس نباید در مشارکت و پرشور کردن انتخابات تماشاچی باشد، بلکه همه وظیفه دارند در این رخداد مهم مشارکت فعالانه ای داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: بر این مبنا از تمامی نخبگان انتظار بر این است که در انتخابات پیش رو حضور فوق العاده ای داشته باشند و دیگران را نیز به این مهم تشویق کنند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هر فردی در این رخداد مهم وظیفه ای دارد گفت: وظیفه دستگاههای اداری این است که اقدامات قانونی در انتخابات انجام دهند و در این خصوص باید امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز هیات های اجرایی و نظارت را در اختیار آنان قرار داد.

حقیقی همچنین تاکید نمود: هیچ مدیر و کارمندی حق دخالت در انتخابات بر له و یا علیه کاندیدایی را ندارد که در صورت انجام چنین کاری، با شدت تمام برخورد خواهد شد و افراد در صورت تمایل برای فعالیت انتخاباتی می توانند بر اساس راهکار قانونی، نسبت به درخواست مرخصی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس حق کوچکترین اسائه ادب به مدیر یا کارمندی که مرخصی گرفته و در زمینه انتخابات فعالیت داشته، ندارد، ادامه داد: همه کاندیداها مورد احترام بوده و تمامی اقدامات در راستای برگزاری باشکوه انتخابات است و با فعالیت خارج از چارچوب و ضوابط برخورد قانونی خواهد شد.

مدیر عالی اجرایی استان اظهار داشت: در انتخابات گذشته نیز تمامی تلاش بر این بود که با هماهنگی هیات های نظارت و اجرایی، انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی برگزار شود.

وی با اشاره استان در راستای برگزاری انتخابات سالم، رقابتی، پرشکوه و در امنیت کامل گام برمی دارد، افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور با توجه به شرایط کرونایی در استان اندیشیده شده است و فرایندهای تبلیغات و رای گیری نیز طبق ضوابط انجام خواهد شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه استقبال از کاندیداهای انتخاباتی نیز به هیچ وجه انجام نخواهد شد، گفت: با توجه به شرایط کرونایی کشور ضوابطی برای تبلیغات انتخاباتی اعلام شده و طبق این ضوابط، هرگونه تبلیغات در فضای باز و با رعایت پروتکل های اعلامی مرکز بهداشت انجام خواهد شد که این استان نیز تلاش دارد جایگاه ها و امکانات باز را شناسایی کرده و بطور مساوی در اختیار کاندیداها قرار دهد.

وی ادامه داد: رسانه ملی، استانی و حتی فضای مجازی، برنامه های لازم در این رخداد را در مقایسه با گذشته افزایش خواهند داد و استان نیز تمامی توان برای برگزاری انتخابات باشکوه به ویژه در روز رای گیری را اتخاذ کرده تا مشکلی بوجود نیاید.

 انتهای پیام/ع

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶