کد خبر: ۴۳۶۱
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۰:۰۰ ]
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: حرکت به سمت تحقق سند اسلامی کردن دانشگاه راس امور دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر علیرضا فیروزفر در گفتگو با خبرنگار نه وار نیوز اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی ازسال های قبل شروع به سیاست گذاری هایی در سطح هیئت امنا و سازمان مرکزی و ابلاغ این سیاست ها به واحد های زیر مجموعه کشوری داشته است که طی این سیاست ها دانشگاه ها قرار است به سمت نسل سوم و چهارم و اسلامی شدن حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه حل مساله یعنی کارآفرینی نوآوری و فناوری، افزود:هدف اصلی دانشگاه نسل سوم و چهارم حرکت دانشجویان آموزش محور و پژوهش محور به سمت حل مساله است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به اینکه حرکت به سمت تحقق سند اسلامی کردن دانشگاه راس امور دانشگاه آزاد اسلامی است گفت: تحولات صورت گرفته در این زمینه باعث شده است که دانشگاه آزاد،به عنوان دانشگاه مساله محور مطرح شود.

فیروز فر در ادامه با اشاره به ناحیه بندی مناطق و استان های مختلف کشور افزود: در این نواحی با توجه به پتانسیل های موجود و باتوجه به مسائل مطرح محققین وارد عمل شده و توسط دانشگاه آزاد ناحیه بندی می شوند.

وی گفت: آنچه که الان مورد نیاز کشور است و مقام معظم رهبری به درستی تشخیص دادند و چراغ راهی برای محققین مخصوصا دانشگاهیان برای مانع زدایی ها در بخش تولید قرار داده شده است در حقیقت همان حل مساله است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و تمامی دانشگاه ها با شناسایی مسائل و ارائه حل مساله قطعا پیشرو دستور مقام معظم رهبری باید باشند.، افزود: در این راه باید مجهز بود و دانشگاه آزاد در حال تجهیز شدن است.

وی گفت: یکی از مسائل مهم در این زمینه که اولویت دانشگاه آزاد است بحث ساماندهی اطلاعات است که از دیرباز مطرح بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان افزود: یکی دیگر از اهداف اصلی دانشگاه آزاد یکپارچه کردن اطلاعات است که بسیار باعث روان شدن و چابک سازی امور خواهد شد.

فیزوزفرگفت: دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده ازسامانه پژوهشیارکه ابداعی مهم بوده مسائل کشور را دسته بندی کرده است.

وی با اشاره به این که دانشگاه ها باید هدفمند کار کنند و تحقیقات و رسانه های دانشجویی باید هدفمند بتشند، تصریح کرد: سامانه پژوهشیار سامانه ای است که مسائل کشوری تحت برنامه های علمی متنوع که توسط استان های مختلف با توجه به پتانسیل ها تعریف و مطرح می شوند وبرای آنها توسط محققین حل مساله ارائه خواهد شد.

فیروزفر با اشاره به تکراری بودن پایان نامه های دانشجویی افزود: با استفاده از سامانه پژوهشیار پایانامه های دانشجویی دیگر مشکلات گذشته را نخواهند داشت و هدفمند خواهد شد.

وی با اشاره به تبدیل تهدیدها به فرصت ها گفت: تهدید کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل به فرصتی شد که دانشگاه آزاد اسلامی با یک سیستم سامانه متمرکز شروع به تشکیل کلاس های آنلاین کرد و از تعطیلی کلاس ها پیشگیری به عمل آمد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: این سیستم سامانه متمرکز از اسفند ماه سال 98برنامه ریزی شده است که ارائه خدمات می دهد.

فیروز فر افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در بخش فضای مجازی و ارائه خدمات در این زمینه نیز پیشرو بوده است.

وی در ادامه گفت: در آینده نزدیک از دانشگاه های آزاد سراسرکشور درخصوص اطاعت ازامر رهبری خبر های خوبی خواهیم شنید.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۱ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۱۱
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۹
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۵
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۰
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۰