کد خبر: ۴۳۸۱
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۹:۰۰ ]

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خدابنده گفت: 373 نفر از فرزندان شاهد و جامعه ایثارگر شهرستان خدابنده بدون شغل هستند.

به گزارش نه وار نیوز; بهنام شهیدی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این بنیاد در حوزه اشتغال، اظهار کرد: یکی از بزرگترین دغدغه‌های بنیاد شهید اشتغال است که علیرغم مشکلات این شهرستان در این خصوص، با برنامه‌ریزی و تلاش همکاران موفقیت‌های زیادی در این حوزه کسب شده است.

وی آمار کل بیکاران جامعه ایثارگری شهرستان خدابنده را ۳۷۳ عنوان کرد و افزود: از این تعداد 189 نفر خانم‌ها و 184 نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خدابنده تصریح کرد: طبق آمار به دست آمده از افراد متقاضی کار از لحاظ مدرک تحصیلی نیز 140 نفر از خانم‌ها و 89 نفر از آقایان دارای تحصیلات عالیه و بقیه متقاضیان کار، دارای تحصیلات دیپلم هستند.

شهیدی با بیان اینکه در سال گذشته برای 130 نفر از ایثارگران این شهرستان شغل ایجاد شده است، گفت: 64 نفر، از طریق شرکت در آزمون، جذب دستگاه‌های دولتی شده‌اند، 26 نفر از طریق کارا و 40 نفر نیز از طریق تسهیلات منابع داخلی مشغول به کار شده‌اند.

وی یادآور شد: مبلغ 10میلیارد و 510 میلیون ریال تسهیلات کارا پرداخت و برای 40 طرح نیز از منابع داخلی ماده 89 به مبلغ 10 میلیارد و 410 میلیون ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خدابنده در خصوص تسهیلات اشتغال عشایری و روستایی نیز خاطرنشان کرد: در سال گذشته با تلاش همکاران این بنیاد، و با همکاری اداره تعاون و کار، 125 طرح در سامانه کارا تایید، و در کارگروه اشتغال تصویب شده است که تاکنون 26 نفر موفق به دریافت تسهیلات شده و مابقی به علت نبود اعتبار در مرحله بانک قرار داشته و پیگیری جهت تامین اعتبار ادامه دارد.

شهیدی در خصوص پرداخت وام از طریق منابع داخلی نیز توضیح داد: از 90 پرونده تشکیل شده ، 40 مورد پرداخت و 50 پرونده نیز تکمیل و منتظر تامین اعتبار است. که با تامین اعتبار این طرح‌ها (کارا و منابع داخلی ) میزان اشتغال به 290 نفر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به سایر اقدامات این بنیاد در خصوص اشتغال ایثارگران، افزود: پیگیری جهت تبدیل وضعیت 36 نفر از واجدین شرایط جامعه ایثارگری طبق قانون استفساریه بند "و"ماده 44 و از قردادی به رسمی با همکاری ادارات، ثبت 30 مهارت فنی و تخصصی، اقدام جهت صدور 35 پروانه کسب ماده 79 نظام صنفی از طریق ادارت جهاد کشاورزی و اداره صنعت و معدن شهرستان از جمله اقدامات این بنیاد در اشتغال جامعه هدف به شمار می‌رود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خدابنده ضمن تقدیر و تشکر از همکاران حوزه اشتغال در راستای رفع مشکلات جامعه ایثارگری، ادامه داد: ثبت 196 مورد درخواست از طریق برخط در خصوص بیکاران، راهنمایی و اطلاع رسانی تکمیل مراحل استخدامی برای 35 نفر از فرزندان معزز شهدا و جانبازان بالای 70 درصد طبق قوانین برنامه ششم توسعه و پیگیری تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان جانبازان و واجدین شرایط جامعه ایثارگری نیز از دیگر اقدامات همکاران این بنیاد در حوزه اشتغال ایثارگران است.

شهیدی در پایان اظهار امیدواری کرد: با پیگیری‌های انجام شده و اجرای قانون برنامه ششم در خصوص استخدام فرزندان شهدا و جانبازان هفتاد درصد تا پایان خرداد ماه سال جاری، وضعیت اشتغال همه این عزیزان تعیین تکلیف و مشخص شود.

انتهای پیام/ع  

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۶ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۵
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۳
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۲
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۲
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۱۸