کد خبر: ۴۳۸۳
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۰ ]

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی گفت: برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از قطع برق واحدهای صنعتی، نیاز به یک برنامه ریزی از پیش مشخص وجود دارد تا به تناسب آن واحدهای صنعتی بتوانند برنامه ریزی لازم را در واحدهای تولیدی خود انجام دهند.

به گزارش نه وار نیوز; محسن حمیدی در این جلسه با بیان اینکه بخش صنعت مشکلات ناشی از فشار بر شبکه برق را درک و با تعامل سعی داشته تا از مشکلات کاسته شود، اظهار کرد: اما برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از قطع برق واحدهای صنعتی، نیاز به یک برنامه ریزی از پیش مشخص وجود دارد تا به تناسب آن واحدهای صنعتی بتوانند برنامه ریزی لازم را در واحدهای تولیدی خود انجام دهند.

وی با بیان اینکه قطعی برق به ماشین آلات و برنامه ریزی تولید واحدها خسارات جدی وارد می کند، گفت: متاسفانه در اکثر موارد قطعی برق با برنامه پیش نمی رود و در ساعاتی که اعلام شده برق در جریان بوده و به یکباره در ساعاتی دیگر قطع می شود، این ناهماهنگی و بی برنامگی واحدهای صنعتی را دچار مشکلات جدی کرده است.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق با تاکید بر اینکه عبور از این مشکل نیازمند یک تعامل بین صنعت استان و شرکت توزیع نیروی برق بوده تا خسارت به حداقل ممکن رسد، افزود: جاده تعامل دو طرفه بوده و عبور از مشکل فعلی نیازمند همکاری مشترک شرکت توزیع برق است، تعدیل میزان مصرف و یا خاموشی واحدهای صنعتی باید از پیش تعیین شده و دقیق اجرایی شود تا با کمترین میزان لطمه به واحدهای صنعتی از مشکل کمبود برق عبور کرد.

فرزاد عباسی دبیر کمیسون صنعت اتاق نیز در این جلسه با بیان اینکه خاموشی های برق در بازه های زمانی معین شده به صنعت اعلام شود، ابراز کرد: با توجه به اینکه قطعی برق با توجه به شرایط موجود در بازه زمانی بلند مدتی اجرا خواهد شد، 700 واحد کوچک و متوسط مستقر در شهرک صنعتی نیاز به یک برنامه مشخص دارند تا قادر به برنامه ریزی لازم برای مدیریت واحدهای خود باشند.

در ادامه این جلسه نثار معاونت خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با بیان اینکه به دنبال استفاده از همه ظرفیت شبکه برق در راستای به حداقل رساندن قطعی ها و خسارات به واحدهای صنعتی و ... هستیم، اظهار کرد: مشکل کمبود برق وجود دارد اما به دنبال تعامل برای به حداقل رساندن لطمات ناشی از قطعی برق به واحدهای صنعتی و عبور از این بحران با کمترین عارضه هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت توانیر برای مشکل کمبود برق طرح های متنوعی دارد و تنها قطعی برق راه حل عبور از این بحران نیست، گفت: در زمان پیک مصرف برق شبکه با کمبود 30 الی 35 درصدی برق مواجه می شود که باید این نسبت متعادل باشد تا به تجهیزات زیربنایی و اساسی شبکه تولید برق آسیب وارد نشود. نثار گرمای زودهنگام را یکی از مولفه های اساسی در مشکلات ناشی از مصرف برق عنوان کرد و افزود: به تعامل جدی و با برنامه با بخش صنعت استان با محوریت کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان وارد خواهیم شد تا مشکلات ناشی از قطع و کمبود برق برای این بخش به حداقل رسیده و صنعت دچار مشکل نشود.

در پایان این جلسه مقرر شد تا میزان مصرف و ظرفیت توزیع برق فیدرهای بخش صنعت استان زنجان مشخص و به کمیسیون صنعت اتاق اعلام شود تا با یک برنامه ریزی مشخص ، با کمترین میزان خسارت برای واحدهای صنعتی، از بحران کمبود برق در استان زنجان عبور شود. 

انتهای پیام/ع

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۸
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷