کد خبر: ۴۴۰۴
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۸:۵۳ ]
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: برگزاری انتخابات باشکوه ، با حضور حداکثری دشمنان نظام را مأیوس خواهد کرد.

به گزارش نه وار نیوز; حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در همایش هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان استان زنجان  گفت : در آستانه 14 خرداد ماه سالگرد رحلت امام بزرگوار قرار داریم و این انقلاب هرچه دارد به برکت امام راحل و خون پاک شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است و در مسیر انقلاب و شهدا ماندن مهم است که از خداوند متعال مسئلت می کنیم همه ما را در این مسیر ثابت قدم نگه دارد. 
وی با بیان اینکه امر نظارت ،امری مهم است و پذیرش این مسئولیت از سوی مسئولان دفتر نظارت در استان و ناظرین بر انتخابات یک کار جهادی ،انقلابی است  بیان کرد : پذیرش این مسئولیت به معنای  در مسیر امام و شهدا بودن است ،  چرا که امام عزیز و مقام معظم رهبری مکررا تأکید بر حفظ شأن و جایگاه این نهاد داشته و دارند. 

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه در این برهه از زمان و پس از احراز صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان اثر گذاری وجایگاه  مهم این نهاد مشاهده و احساس شدو  هجمه ها به این نهاد مقدس چه در داخل کشور و چه از سوی دشمنان نظام بیشتر شد این نشان از جایگاه بالای این نهاد انقلابی است. 

صادقی نیارکی اظهار کرد : از وظایف خطیر شورای نگهبان پاسداری از دین در مرحله اول و پاسداری از قانون اساسی در مرحله دوم است و شأن و جایگاه این نهاد باید حفظ شود.

عالیترین مقام قضایی استان افزود :  برگزاری انتخابات باشکوه و سالم بسیار  بسیار مهم است و انتخابات سالم ، دولت سالم خواهد داشت و اگر دولت سالم شد  مردم هم سالم می شوند و در تاریخ اسلام در دوره های مختلف که دولت و حکومت دست افراد ناسالم و فاسد  افتاد  این اتفاقات برای جامعه اسلامی بوجود آمد.

صادقی نیارکی با بیان اینکه انتخاب ناظرین با ایمان ،معتقد و آشنا بر امر نظارت برای امانتداری و برگزاری انتخابات سالم بسیار مهم و اثر گذار است  بیان کرد : ملاک گزینش  ناظرین بر امر انتخابات بر اساس قانون مدار و معتقد به امانتداری باشد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان ادامه داد : موضوع پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخابات موضوع مهم دیگری است که در این راستا ستاد پیشگیری در همه حوزه های قضایی استان تشکیل شده و جلسات با حضور اعضا بصورت مرتب و با جدول زمانی معین  برگزار شده که در این مدت 24 جلسه با بیش از 76 مصوبه تشکیل  و 130 مورد تذکر انجام شده که اقدامی ارزشمند و پیشگیرانه می باشد  و درخواست ما از همه مسئولان برگزاری انتخابات این است که همکاری لازم با دادستانهای حوزه های قضایی در ارسال و گزارش دقیق و سریع تخلفات بعمل آورند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت در انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی از روی اختیار است نه اجبار گفت : امروز برخی افراد در صدد تحریم انتخابات  و منصرف کردن  مردم برای شرکت در انتخابات می باشند  و این تحریم کردن هاو مأیوس کردن مردم در انتخابات خیانت است.

صادقی نیارکی در پایان نشست افزود : استفاده از ظرفیت سامانه سجام برای ارائه گزارشات و تخلفات انتخاباتی مورد توجه قرار گیرد، چرا که در این سامانه  ما شاهد گزارشات دقیق و موثق مردمی  هستیم و ما هم بر اساس این گزارشات اقدامات و پیگیریهای لازم را انجام می دهیم.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۸ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۸
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۷
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۴
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۱
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۱۹