کد خبر: ۴۴۳۷
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۰ ]
رئیس کل دادگستری استان زنجان: گفت: مهمترین وظیفه اداره زندانها توجه به اصلاح و تربیت زندانیان که تحت عنوان قرار و محکوم در اختیار دارد می باشد و زندانها باید به دانشگاه تبدیل شود.

به گزارش نه وار نیوز; حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در آیین تکریم و معارفه مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان  که با حضور مرتضوی معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندانها ،معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان و اعضای شورای قضایی و مسئولان برخی دستگاهها و کارکنان اداره زندانها در سالن کنفرانس دادگستری استان بر گزار شد گفت: از اقدامات و خدمات ارزشمند  مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان به جهت کسب رتبه های برتر در سطح کشور که این مهم با تلاش و اهتمام مضاعف بدست آمده  تقدیر و تشکر می نمایم.

وی زنجان اظهار کرد: اجرای سیاستهای نظام دستور کار همه سازمانهای استانی و ملی باشد که این سازمانها شاکله نظام را تشکیل می دهند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: مقام معظم رهبری در سنوات گذشته  تاکید  بر توجه به امور زندان ، زندانیان و خانواده زندانیان داشته و دارند. همه باید برای اجرای سیاستها و سند تحول که به تایید رهبری رسیده و یک منشور و دستور العمل لازم الاجراست عمل نماییم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: با اقدامات و توفیقات بدست آمده،  هنوز نیاز به تلاش و اقدامات موثر در برخی  حوزه ها در اداره زندانها هستیم که بایستی  دستور کار قرار بگیرد که مهمترین بخش در این حوزه توجه به اصلاح و تربیت زندانیان است  که با این کار در عدم بازگشت مجدد  زندانی به زندان موثر خواهد بود و البته در برخی از این حوزه ها نیازمند همراهی و همکاری مقامات قضایی هستیم که در این میان نیازمند اقداماتی از جمله کاهش ورودی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانیان می باشد.

عالیترین مقام قضایی استان زنجان تاکید کرد: مهمترین وظیفه اداره زندانها توجه به اصلاح و تربیت زندانیان که تحت عنوان قرار و محکوم در اختیار دارد می باشد و زندانها باید به دانشگاه تبدیل شود.

رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: اگر زندانی بعد از آزادی از زندان با اقدامات اصلاح و تربیتی و برگشت به کانون خانواده اثر گذاری داشته باشد این اقدام ارزشمند است و اگر این اقدامات اثر گذار نشد و مجدداً فرد زندانی مرتکب جرم جدید شد و به زندان بازگشت که این امر نشان می دهد در اثر گذاری برنامه ها توفیقی نداشتیم.

وی افزود: طبقه بندی زندانیان در راستای اجرای برنامه های اصلاح و تربیت یک ضرورت است.که با انجام این امر  اصلاح  مجرمان بر اساس نوع جرم  موثر خواهد شد

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: اشتغال امر مهمی است، البته منظور از اشتغال زندانیان، حرفه آموزی و کسب تجربه است تا بعد از آزادی برای خانواده خود کسب روزی نمایند.

 حجت الاسلام و صادقی نیارکی به نقش تعامل با ادارات اشاره کرد و اظهار داشت: تعامل با مدیران استان، کارکنان زندانها ، ستاد دیه  و انجمن حمایت از خانواده زندانیان در دستور کار سرپرست جدید اداره زندان قرار بگیرد. تعامل در جمهوری اسلامی یعنی خودمان را هیچ وقت جزیره ای نبینیم. تعامل و همکاری با سازمانهای مردم نهاد برای بهره گیری از مساعی و تجارب امری ضروریست.

در پایان این مراسم از زحمات محمد جوادی تقدیر و حجت الاسلام حسین بنیادی به عنوان سرپرست جدید اداره کل زنذانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان زنجان معرفی شد.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۸ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۱۸
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۸
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۰
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۰
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۲