کد خبر: ۴۴۴۰
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۰ ]
کارشناس ارشد سیاسی با اشاره به اینکه انتخابات یکی از موقعیت های حضور مردم در عرصه قدرت است، گفت: انتخابات از اهمیت استراتژیک و مبنایی خاصی برخوردار است.

حمزه عالمی امروز در گفت و گو با خبرنگار نه وار نیوز به بحث مشارکت حداکثری در انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت:انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از موقعیت های بسیار مهم مشارکت مردم در قدرت است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یا مردم سالاری دینی بدون مشارکت و تکیه بر مردم نمی تواند امورات خود را پیش ببرد، تصریح کرد: اساس شکل گیری جمهوری اسلامی ایران که در پی انقلاب اسلامی ایران بوده، بر مبنای حضور مردم شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات یکی از موقعیت های حضور مردم در عرصه قدرت است، عنوان داشت: انتخابات از اهمیت استراتژیک و مبنایی خاصی برخوردار است.

کارشناس ارشد سیاسی با بیان اینکه در شرایط کنونی مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ از اهمیت مضاعفی برخوردار است، گفت:کاستن از انگیزه مردم و دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات یکی از راهکارهای دشمن است که همواره آن را دنبال می کند و در حال حاضر نیز به شیوه های مختلف شاهد آن هستیم.

عالمی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات برای دشمنان نیز مهم است افزود: ما در شرایطی قرار داریم که دولت جدید آمریکا منتظر است تا ببیند انتخابات ایران به چه سمت و سویی حرکت می کند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: بالا بودن میزان مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ قدرت جمهوری اسلامی ایران را در عرصه بین المللی و سیاست های خارجی برای گرفتن حق ایران و کسب منافع ملی را افزایش می دهد.

وی به عملکرد نامزد های ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: نامزدهای انتخاباتی باید با برنامه و با بیان مسائل و مشکلات اقتصادی واقعی کشور نشان دهند که می توانند از عهده مشکلات برآیند.

عالمی با بیان اینکه بن بستی در کشور وجود ندارد و این موضوع را مقام معظم رهبری هم بیان کرده اند، تصریح کرد: بعد از اعلام صلاحیت نامزد های انتخاباتی ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان عده ای اعلام کردند ممکن مشارکت تاثیرگذار باشد .

کارشناس ارشد سیاسی به بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد نامزد های ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که اگر نامزدها بتوانند مردم را قانع کنند که مشکلات کشور قابل حل است و به نیازهای و مطالبات مردم پاسخ داده می شود میزان مشارکت مردم در انتخابات بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه نباید مشکلات را سیاسی کرد و نیاز های مردم با یک روایت سیاسی عرضه شود، یادآور شد:مشکلات اقتصادی باید با راهکار ها و برنامه های عملیاتی و کارآمدی پاسخ داده شود که این کار به میزان مشارکت مردم کمک خواهد کرد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه رعایت اخلاق در رقابت های سیاسی نامزدها بسیار مهم است، گفت: امروزه در چنین وضعیت اقتصادی مردم انتطار دارند آرامش در حوزه سیاست در کشور حاکم باشد.

عالمی با اشاره به اینکه مناظرات و بگو مگوها های ملتهب نباید وجود داشته باشد، تاکید کرد:این بگو مگوها و تلاش نامزدها برای انکار یکدیگر می تواند فضا را سرد کند.

کارشناس ارشد سیاسی با بیان اینکه نامزد های انتخاباتی با تخریب یکدیگر از دلسرد کردم مردم برای حضور حداکثری در انتخابات پرهیز کنند، افزود: نامزد انتخاباتی راهکار های خود را کارآمد نشان دهند تا مردم را به خود جذب کنند و انشاالله شاهد حضور حداکثری در پای صندوق های رای باشیم.
انتهای پیام /

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۰ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۱۰
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۹
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۵
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۱
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۰