کد خبر: ۴۴۵۴
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۰ ]
مدیر کل آموزش و پرورش استان ، موفقیت ها و دستاورد های آموزش و پرورش استان در طول 42 سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش نه وار نیوز; حسن مظفری با اشاره به موفقیت ها و دستاورد های بسیار زیاد آموزش و پرورش استان در طول 42 سال گذشته ابراز داشت : همکاران ما در حوزه معاونت آموزش ابتدایی پوشش تحصیلی نوآموزان دوره پیش از دبستان استان را به بیش از 65 درصد افزایش داده اند و همچنین پوشش تحصیلی دانش آموزان دوره ابتدایی به بیش از 99 درصد است که در طول سالیان گذشته در رتبه ها برتری کشوری نیز قرار داریم.

وی در ادامه افزود : در حوزه معاونت آموزش متوسطه ارتقای مستمر پوشش تحصیلی دوره متوسطه دوم از ابتدای انقلاب و رسیدن آن به 79 درصد از جمله موفقیت ها مهم این بخش است وهمچنین تحت پوشش قراردادن همه مناطق محروم به ارسال پک های معتبر کنکور وبرگزاری آزمونهای پیشرفت تحصیلی برای برخورداری مناطق محروم از امکانات کیفی آموزشی وموفقیت در کنکور و عملکردتحصیلی  و یکی از مهم ترین دستاورد ها معاونت متوسطه  ایجاد شاخه تحصیلی کاردانش در دوره متوسطه که گامی موثر در ایجاد اشتغال در سطح جامعه می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت حوزه معاونت پرورشی در تربیت نسل جدید اظهار داشت : بعد از انقلاب ، سازمان دانش آموزی به منظور اعتالی شخصیت دینی ، اخلاقی ، عقلانی ، عاطفی، علمی و اجتماعی دانش آموزان تاسیس شد و همچنین شاهد تأسیس ،تجهیزو راه اندازی 12 دارالقرآن الکریم درسطح استان بودیم .وی ادامه داد : راه اندازی هسته مشاوره در مناطق 14 گانه به منظور ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان ، احداث و توسعه 4 اردوگاه دانش آموزی استان؛ احداث و تجهیز 25 کانون فرهنگی و تربیتی در سطح استان برای تکمیل آموزش های رسمی در مدارس با انواع فعالیت های فرهنگی و هنری و فوق برنامه از جمله سایر دستاورد ها مهم حوزه پرورشی در سطح استان است .

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت چشمگیر احداث ابنیه و فضا های آموزشی در طول 42 سال گذشته بیان کرد : انجام پروژه های تحویلی به تعداد 893 کلاس درس در دهه اول و 2857 کلاس در دهه دوم و 1693 کلاس در دهه سوم و 1089 کلاس در دهه چهارم انقلاب و آغاز عملیات احداث 16 آموزشگاه در سطح شهر زنجان در سال 1399  نیز از مهمترین اقدامات در این بخش است.

مظفری گفت : در راستای گسترش امکانات رفاهی و خدماتی ویژه فرهنگیان نیز احداث 2 باب درمانگاه ویژه فرهنگیان ،  احداث باشگاه فرهنگی آموزشی ، رفاهی شماره 1 و 2 و همچنیناحداث مجموعه ورزشی و استخر ویژه فرهنگیان استان با پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصدی می توان نام برد.

وی با اشاره به ارتقای سطح توانمندی هکاران با اجرای دوره های متعدد به صورت سالانه و مستمر در طول 42 سال گذشته ابرازداشت : فرایند آموزش ضمن خدمت معلمان به صورت سامانه ای  در قالب سایت  ltms با قوت  در حال پیگیری است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان نهضت سواد آموزی را یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی یاد کرد و اظهار داشت : رشد نرخ باسوادی گروه سنی 49-10 سال استان به میزان 95/7 درصد طبق سرشماری سال 1396 و ارتقا سطح باسوادی استان از 30 درصد در سال 1355 به 84 درصد در سال 1395 از جمله مهمترین موفقیت های حوزه سواد آموزی استان است.

مظفری با اشاره به ضرورت و گسترش آموزش کودکان با نیازهای ویژه گفت : احداث 23 مرکز آموزشی ویژه کودکان با نیازهای ویژه بعد از انقلاب از مهمترین اقدامت در این بخش است .

این مقام مسئول در ادامه افزود : تاسیس مدارس ویژه شاهد در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان و خانواده های آنان ، توسعه مدارس استعدادهای درخشان با رعایت استاندارد 2/28 آمار جهت ایجاد فرصت برای دانش آموزان مستعد، افزایش شاغلین زن در آموزش و پرورش ، برگزاری دوره های متعدد آموزش خانواده  نمونه های بارز از دستاورد های بی شمار آموزش و پرورش استان در طول 42 سال گذشته می باشد.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۸ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۱۸
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۸
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۰
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۰
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۲