کد خبر: ۴۴۸۸
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۶ ]
استاندار زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته و با توجه به شرایط کرونایی ۲۷ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اجرا، نظارت، حفاظت، بازرسی و پشتیبانی انتخابات ایفای نقش می‌کنند و در انتخابات پیش رو تعداد شعبات اخذ رای نیز در استان نسبت به انتخابات گذشته افزایش ۱۵ درصدی دارد.

به گزارش نه وار نیوز; فتح الله حقیقی با اشاره به اینکه انتخابات ۲۸ خرداد امسال در این استان مطابق با پروتکلهای بهداشتی برگزار خواهد شد، افزود: عموم مردم این اطمینان را داشته باشند که انتخابات پیش رو با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی و بهداشتی در اجرای این رخداد مهم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه جشن انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک است، اضافه کرد: اجرای ارکان انتخابات اهمیت زیادی دارد که با مشارکت مردم محقق می شود و تمامی ابعاد آن از سوی دست اندرکاران امر نیز مورد توجه قرار گرفته و در این میان هیچ فردی از جایگاه اداری حق ندارد له یا علیه فردی موضع بگیرد که در صورت بروز چنین مساله ای برخورد می شود. 

حقیقی با تاکید بر اینکه همه در اجرای ارکان انتخابات سهیم هستند، ادامه داد: این استان در زمینه تبلیغات انتخاباتی نسبت به بومی سازی آن اقدام کرد، که موج قبلی و روند کاهشی مرگ و میرهای کرونایی بیانگر توجه و رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و همین مساله نیز تا پایان مهلت تبلیغات ادامه دارد.  

وی اظهار داشت: تمامی همت و تلاش استان رعایت پروتکل های بهداشتی تبلیغاتی داوطلبان و یا نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری بوده و در این خصوص نظارت لازم انجام گرفته است و شهروندان زنجانی به این مهم توجه کنند نکات بهداشتی در هنگام رای گیری در شعبات اخذ رای استان به دقت مد نظر قرار خواهد گرفت.

استاندار زنجان در ادامه وضعیت کنونی کرونایی استان را یادآور شد و گفت: طبق آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، میزان پی سی آر کرونایی شهرستان ابهر در هفته گذشته ۳۲ درصد بود که در زمان حاضر به ۲۰ درصد رسیده است، اما در صورت بی توجهی ها این رقم می تواند حتی به ۵۰ درصد نیز برسد.

وی با بیان اینکه هر چند وضعیت کنونی بیماری در استان نزولی است، اما میزان پی سی آر در حد مطلوب نیست، اضافه کرد: این رقم باید به کمتر از ۱۰ درصد برسد تا بتوان گفت وضعیت بهتری در این بخش حاکم شده است و از طرفی شمار رهگیری ها نیز ارتباط مستقیمی با موارد پی سی آر دارد.

حقیقی افزود: در زمان حاضر انجام رهگیری هشت نفر به ازای هر فرد مبتلا به کرونا در استان اقدام بزرگی محسوب می شود که این مهم از همکاری دستگاههای متولی امر همانند دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و بسیج حکایت دارد.

وی با تاکید بر اینکه عادی انگاری کرونایی در استان می تواند شیوع موج بعدی را رقم بزند، اظهار داشت: در زمان حاضر باید رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عموم جدی گرفته شود و با توجه به گزارش ها، قدرت سرایت، تهاجم و اختلال در سیستم ایمنی ویروس در پیک چهارم حالت انفجاری بوده است.

این مسوول ادامه داد: طی ۱۴ ماه گذشته ۲۴ هزار نفر در بیمارستان های استان بستری شدند که این رقم طی ۲ ماه گذشته پیک چهارم هشت هزار نفر بوده، این موضوع به این معنی است که بطور میانگین از زمان شیوع کرونا در هر ماه یکهزار و ۷۱۴ نفر بستری شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که طی ۲ ماه گذشته و در هر ماه چهار هزار نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند و به عبارتی دیگر میزان بستری ها سه برابر بوده، اما با اقدامات بهنگام و افزایش دانش و آگاهی ها، میزان مرگ و میرها کمتر بود و حتی به ازای یک هزار نفر، ۳۳۰ نفر تست کرونا گرفته شد.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۱۴ تیر ماه
 • ۱۴۰۱/۴/۱۴
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۱۴
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۰۲
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۰
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۸
 • اذان مغرب : ۲۱:۰۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۶