کد خبر: ۴۵۶۱
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۹:۱۹ ]

کارشناس مسائل سیاسی گفت: این اقدام آمریکا در مسدود کردن سه دامنه اینترنتی وب سایت های  پرس تی وی، تلویزیون العالم و شبکه تلویزیونی المسیره نشان دهنده معیار های دوگانه ای است که آمریکایی ها برای آزادی بیان و آزادی رسانه قائل هستند و رسانه ای که در منطقه مقابل اهداف و منافع آنها باشد را تحریم می کنند.

به گزارش نه وار نیوز; حمزه عالمی امروز در گفت وگو با خبرنگار نه وار نیوز ، به مسدود کردن سه دامنه های اینترنتی وبسایت پرس تی وی، تلویزیون العالم و شبکه تلویزیونی المسیره توسط آمریکا اشاره کرد و عنوان داشت: تحریم های آمریکا صرفاً در حوزه اقتصادی نیست و اقدام آمریکا در بستن سه دامنه بخشی از تحریم ها آمریکا است.

وی با بیان اینکه آمریکا با وضع یک سری قوانین کلی در زمینه تحریم ها به حوزه های مختلف تسری می دهد، تصریح کرد: در زمنیه دارو از طرف آمریکا طی سالهای گذشته تحریم ها وجود داشته و دارد در بحث واردات واکسن کرونا دراین زمینه هم تحریم های آمریکا وجود دارد.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تحریم و مسدود کردن پایگاههای اینترنتی خبرگزاریها که در حوزه گزارش و تحلیل اقدامات محور مقاومت فعالیت می کردند نشان می دهد که تحریم های آمریکا به حوزه رسانه ای وارد شده است، افزود: در سال های گذشته خبرگزاری فارس و یک سری از رسانه های ایرانی توسط آمریکا تحریم شده اند.

عالمی با بیان اینکه تحریم های آمریکا را صرفاً نباید در حوزه اقتصادی دید این تحریم ها در حوزه های پزشکی ،دارویی و رسانه ای هم وجود دارد، خاطرنشان کرد: همه ابزارها ،امکانات و ظرفیت هایی که ایران از طریق آنها می تواند اقتدار خود را در سطح منطقه و دنیا نشان دهد مورد هدف آمریکا قرارمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه شبکه های کربلا،افرات ،آسیا،الکوثر،آفاق،النعیم و تلوزیون الهدهد که برای کودکان و نوجوانان برنامه های تربیتی پخش می کرد، دامنه های اینترنتی این رسانه های توسط وزارت دادگستری آمریکا مسدود شده است، گفت: رسانه هایی که توسط آمریکا مسدود شده اند رسانه هایی هستند که به تحلیل و گزارش مظلومیت های مردم فلسطین ،یمن،عراق و افغانستان پرداخته است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه این رسانه ها به گزارش مقاومت و مظلومیت های ملت های تحت ظلم و ستم در منطقه می پرداختند وجنایت های آمریکا را بازتاب می دادند، یادآور شد، در جریان حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه رسانه های العالم و پرس تی وی فعالیت خیلی زیادی داشتند

عالمی یادآور شد: یکی از دلایل مسدود شدن این رسانه ها توسط آمریکا بیان مظلومیت مردم غزه و پوشالی بودن رژیم صهیونیستی و شکست هایی که این رژیم از محور مقاومت خورد، است.

وی با اشاره به اینکه حمایت این رسانه ها از جریان محور مقاومت و بیان سلطه گری و جنایات آمریکا در منطقه علت اصلی تحریم کردن دامنه های اینترنتی این رسانه ها توسط آمریکا است ، عنوان داشت: برخی از سایت های وابسته به کشورهای مرتجع عربی همچون شبکه العربیه و الحدث عربستان سعودی آزادانه فعالیت می کنند و به فتنه انگیزی در منطقه مشغول هستند.

وی با بیان اینکه رسانه هایی که علیه مقدسات اسلامی فعالیت می کنند آزادانه به کارخود ادامه می دهند و به بهانه آزادی بیان، غربی ها هیچ مواجهه ای با آنها ندارند، افزود: رسانه هایی که به ترویج فساد اخلاقی ، پورنوگرافی و بی بند و باری مشغول هستند نه تنها آزادانه فعالیت می کنند بلکه خیلی هم از آنها حمایت می شود.

کارشناس مسائل سیاسی در پایان گفت: این اقدام آمریکا نشان دهنده معیار های دوگانه ای است که آمریکایی ها برای آزادی بیان و آزادی رسانه قائل هستند و رسانه ای که در منطقه مقابل اهداف و منافع آنها باشد را تحریم می کنند.

انتهای پیام /

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۶ فروردین ماه
 • ۱۴۰۲/۱/۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۸
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۲
 • غروب آفتاب : ۱۹:۳۲
 • اذان مغرب : ۱۹:۵۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۴۰