کد خبر: ۴۵۸۴
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۸:۲۰ ]

شهردار منطقه 4 زنجان گفت: بودجه مناسب سازی معابر برای تسهیل در امورات معلولین با افزایش 100 درصدی نسبت به سال 99 به تصویب رسیده است.

منصور سلطانی محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار نه وار نیوز، با بیان اینکه طی سال گذشته در مجموع بیش از 10 هزار اصله درخت در سطح منطقه 4 کاشته شده است، افزود: عمده این درختان در سطح پارک بانوان، پارک ملت و دو پارک دیگری که طی سال گذشته (پارک شایسته و جواد ائمه(ع) افتتاح شده بود، کاشته شده است.

وی از کاشت 3 هزارو 535 اصله درخت طی سال گذشته با نام هر درخت به یاد یک شهید خبر داد و عنوان کرد: این درختان در شهرک پونک مقابل مجتمع رضوان و کوی رضائیه در مساحتی حدود 20 هزار متر مربع کاشته شده است.

شهردار منطقه 4 زنجان با اشاره به اینکه این طرح در مجموع بالغ بر 3.5 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، تصریح کرد:آماده سازی درختان 20 روز الی یک ماه طول کشید و با همت واحدهای عمرانی،خدمات شهری و فضای سبز شهرداری این تعداد اصله درخت تا روز درخت کاری کاشته شد.

سلطانی محمدی خاطرنشان کرد: این اقدام شهرداری بهانه ای بود برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و منزلتی که شهدا دارند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 150 میلیون تومان بودجه مناسب سازی در سطح منطقه به تصویب رسیده بود که با همانگی معاومت عمرانی و شهرسازی شهرداری این بودجه در محل های تعیین شده هزینه شده است، عنوان داشت: نصب مبلمان اختصاصی برای استفاده معلولین،ایجاد رمپ، مناسب سازی معابر و ایجاد خط بریل و سایر اقدامات در جهت تسهیل امورات معلولین انجام گرفت.

شهردار منطقه 4 با بیان اینکه بودجه مورد نظر نسبت به سال گذشته با افزایش 100 درصدی با اعتبار 300 میلیون تومان به تصویب رسیده است، افزود: مکان های مورد نظر برای مناسب سازی ، ایجاد رمپ و اقداماتی که برای تسهیل امور معلولیت است برای سالجاری شناسایی شده و در مرحله عقد قرارداد است.

سلطانی محمدی  در ادامه به طرح المان میدان بسیج اشاره کرد و عنون داشت: المان مصوبی که شهرداری مرکز با همراهی مشاوران تهیه کرده و در کمیته سیما منظر استان مصوب شده است طی ماه های آینده اجرایی خواهد شد.

وی از اصلاح هندسی تقاطع شهید فخری زاده خبر داد و عنوان کرد: برای  تسهیل در امورات ترافیکی منطقه که شامل مجتمع های مسکونی پونک و چند فاز گلشهر کاضمیه است تقاطع هندسی در حال انجام است.

شهردار منطقه 4 تصریح کرد: از محل بلوار 50 متری گلشهر تا بلوار مهر به نام تقاطع شهید فخری زاده اصلاح هندسی در حال اجرا است.

*عملیات آسفالت ریزی منطقه 4 طی 20 روز آینده اجرایی می شود

سلطانی محمدی با بیان اینکه برای سال جاری نزدیک به 10 میلیارد تومان در بحث آسفالت ریزی هزینه خواهیم کرد که دو اکیپ پیمانکاری در سطح شهر و یک اکیپ امانی در خود منطقه فعال است که بحث آسفالت ریزی طی 20 روز آینده اجرایی خواهد شد.

*70 درصد زباله های شهری به صورت مکانیزه جمع آوری می شود

وی با اشاره به اینکه خدمات شهری منطقه 4 از اواخر سال گذشته به صورت پیمانکاری واگذار شده است، یادآور شد:70 درصدز باله های شهری به صورت مکانیزه و 30 درصد به صورت دستی جمع آوری می شود که با برنامه ریزی های انجام شده جمع آوری دستی نیز به مکانیزه تبدیل می شود .

انتهای پیام /

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۸ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۸
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۷
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۴
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۱
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۱۹