کد خبر: ۴۶۱۹
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۰:۱۷ ]
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری زنجان گفت: در راستای مقابله با تهدیدات بیوتروریسمی پدافند غیرعامل 117 جلسه ستاد مقابله با کرونا ویروس در استان با هزارو 306 مصوبه تصویب شده که 93 درصد مصوبات اجرا شده است.

به گزارش نه وار نیوز; محمود زمانی امروز در لایو روبیکا به نقش رسانه به فرهنگ سازی پدافند غیر عامل اشاره کرد و عنوان داشت: مقام معظم رهبری در مورد پدافند غیر عامل فرموده اند: پدافند غیر عامل مثل معصونیت سازی بدن انسان است که ما رو از درون معصون می کند.

وی افزود: در این اقدام غیر مسلحانه مهمترین ماموریت و اهداف پدافند غیر عامل بررسی میزان سنجش آمادگی دستگاههای اجرایی، زیرساخت های حیاتی مهم و حساس برای اداره امور در مواقع بحرانی است.

مدیر کل پدافند غیر عامل استاندازی زنجان با بیان اینکه شورای پدافند غیر عامل به ریاست استاندار زنجان بر گزار می شود، عنوان داشت: 11 کارگروه تخصصی از جمله صنعت، سازماندهی ، مشارکت ، بیولوژیکی و غیره جهت نیل به توسعه پایدار و معصون سازی در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی ،اقتصادی و حفظ سرمایه های مادی و معنوی و صیانت از زیر ساخت ها با حضور دارد 71 مدیر دستگاههای اجرایی برگزار می شود.

زمانی با اشاره به اینکه مهمترین ماموریت پدافند غیر عامل تبیین مفاهیم پدافند غیر عامل برای شهروندان و اقناع سازی است، تاکید کرد: رزمایش های پدافند غیر عامل برای سنجش آمادگی درستگاههای اجرایی انجام می شود.

وی با بیان اینکه استان زنجان جزو 10 استان برتر در تدوین طرح جامع  است ، یادآور شد: برای کاهش آسیب پذیری و تهدیدات مکاتباتی با مرکز پدافند غیر عامل انجام شده است.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری زنجان گفت: در راستای مقابله با تهدیدات بیوتروریسمی پدافند غیرعامل 117 جلسه ستاد مقابله با کرونا ویروس در استان با هزارو 306 مصوبه تصویب شده که  93 درصد مصوبات اجرا شده است.

زمانی با بیان اینکه در تبیین نقش رسانه ها در فرهنگ سازی پدافند غیر عامل در جامعه برای دستگاههای اجرایی برنامه های خاصی در نظر گروفته شده است، عنوان داشت: آموزش، رزمایش ،آموزش های شیمایی، پدافند سایبری ، زیستی و غیره از جمله برنامه ها است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین تحولات مربوط به تکنولوژی ارتباطات در سه دهه اخیر در قلمرو ارتباطات کامپیوتری، ارتباطات دور و اینترنت با ضریب نفوذ اینترنت 94 درصد است، افزود: نقش رسانها  در فرهنگ سازی پدافند غیر عامل حائز اهمیت است.

مدیر کل پدافند غیر عامل استاندازی زنجان با بیان اینکه از وظایف ذاتی رسانه ها وظایف خبری،آموزشی، راهنمایی، رهبری،تبلیغی و غیره است که که از طریق مثلث ارتباطی برای نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیر عامل استفاده می شود.

زمانی با اشاره به اینکه رسانه ها یکی از فاکتورهای جهانی شدن است، افزود: در این میان نقش وسایل ارتباط جمعی نوین با توجه به نیاز جوامع انسانی به آگاهی از وقایع جهانی از جمله  تهدیدات و بحران ها  در مورد مشارکت مردم بسیار پر اهمیت بوده و نیاز به جریان سازی دارد و باید به طور مداوم گفته شود.

وی با بیان اینکه پدافند غیر عامل یک حرکت غیر مسلحانه جهت سنجش آمادگی دستگاههای اجرایی، زیر ساخت ها برای اداره امور مردم و تامین نیاز های ضروری در مواقع بحرانی ناشی از تهدیدات است، تصریح کرد: از طریق رزمایش ، تبیین و توسعه مفاهیم پدافند غیر عامل از طریق آموزش نقش رسانه ها پر اهمیت می شود.

مدیر کل پدافند غیر عامل استاندازی زنجان با اشاره به اینکه در هر تهدید و جنگ بدون زیر ساخت رسانه ای پایدار ایمن و آزمایش شده قادر به اداره امور جامعه نخواهیم بود، گفت: رسانه یک سلاح عملیاتی دفاعی و تضمین پایداری در بحران ها در راستای جلوگیری از شایعات است.

زمانی تاکید با بیان اینکه انتظاری که از رسانه ها داریم در مواقع بحرانی و تهدیدات باید ابتکار عمل به خرج دهند اطلاع رسانی های لازم را ارائه کنند، یادآور شد:آموزش عمومی برای مقابله با تهدید و بحران،انتشار دستور العمل و اطلاعات مرتبط با رویارویی مردم با تهدید ها ،حمایت از اقدامات دولت به منظور ایجاد رفاه اجتماعی در این مواقع و ایجاد انسجام اجتماعی، تداوم برنامه اطلاع رسانی و ارتباط مستقیم  با مردم و مسئولان و عدم بزرگ نمایی مشکلات از انتظارات پدافند غیر عامل از رسانه ها است.

انتها پیام /

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۶ فروردین ماه
 • ۱۴۰۲/۱/۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۸
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۲
 • غروب آفتاب : ۱۹:۳۲
 • اذان مغرب : ۱۹:۵۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۴۰