کد خبر: ۴۶۸۱
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۹ ]
بخشدار بخش انگوران بر لزوم راه‌اندازی کتابرسان سیار در بخش انگوران تاکید کرد و گفت: این مهم باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان ماهنشان مطرح و بررسی شود، یا در صورت امکان از طریق رایزنی با خیرین و شرکت های موجود در منطقه برای تأمین وسیله نقلیه حتی به صورت امانی جهت فعالیت در منطقه انگوران، اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش نه وار نیوز; پنجمین جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش انگوران شهرستان ماهنشان به ریاست امیرحسین ولی بیگلو، بخشدار و با حضور ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز دوشنبه ۲ اسفندماه در کتابخانه عمومی شهدای شهر دندی برگزار شد.

امیرحسین ولی بیگلو، بخشدار بخش انگوران در این جلسه گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از مؤلفه ها و ضرورت های فرهنگی جامعه است و بر مباحث مختلف مذهبی، سیاسی و فرهنگی اثر می گذارد و گرفتاری های بعضی افراد در جامعه دور بودن از کتاب و کتابخوانی است. کتاب حرمت دارد و باید در جامعه پاس داشته شود. افرادی که اهل کتاب و مطالعه هستند از زندگی بهتر و با کیفیت برخوردارند و به لحاظ اینکه آگاهی آن ها بیشتر است، برای رفع مشکلات، راهکارهای بهتری دارند.

ولی بیگلو اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی در کتابخانه در جذب مخاطب و سرانه مطالعه اثرگذار خواهد بود.

بخشدار بخش انگوران بر لزوم راه‌اندازی کتابرسان سیار در بخش انگوران تاکید کرد و افزود: این مهم باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان ماهنشان مطرح و بررسی شود، یا در صورت امکان از طریق رایزنی با خیرین و شرکت های موجود در منطقه برای تأمین وسیله نقلیه حتی به صورت امانی جهت فعالیت در منطقه انگوران، اقدامات لازم انجام شود.

ولی بیگلو در پایان ضمن تشکر از مجموعه شهرداری شهر دندی خواستار پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه عمومی از درآمد شهردای تا پایان سال ۱۴۰۰ شد.

ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان نیز در این نشست ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اجرای مصوبات جلسه قبلی انجمن، گزارشی از فعالیت های فرهنگی و آمار اعضا، امانت و تعداد منابع موجود درکتابخانه های شهرستان را ارائه داد و گفت: برگزاری نشست های کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، نشست های قصه گویی، جلسات جمع خوانی، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی، جلسات شعر خوانی، برگزاری کارگاه آموزشی زندگی به سبک اسلامی، کارگاه آموزشی مهارت های زندگی با موضوع پیشگیری از افسردگی بانوان، معرفی متنی کتاب، برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع آسیب های اجتماعی همراه با آموزش خانواده، ویژه برنامه های اجرایی در تعدادی از مدارس شهرستان ماهنشان، تجلیل از برندگان مسابقات فرهنگی و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در ایام دهه فجر، ویژه برنامه کودکان گرامیداشت ایام دهه فجر، برگزاری مسابقه کتابخوانی «صعود ۴۰ ساله» به مناسبت ایام الله دهه فجر، تجلیل از برندگان مسابقه دل نوشته ای برای سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی در مراسم عبادی و سیاسی نمازجمعه شهرستان ماهنشان از جمله برنامه های اجرایی کتابخانه های شهرستان ماهنشان در ماه های دی و بهمن سال ۱۴۰۰ بوده است.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستورکار جلسه پرداختند و تصمیماتی جهت بهبود وضعیت کتابخانه گرفته شد.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۱ تیر ماه
 • ۱۴۰۱/۴/۱۱
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۱۲
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۰۱
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۰
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۹
 • اذان مغرب : ۲۱:۰۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۵