کد خبر: ۴۷۳۸
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ - ۱۲:۴۹ ]
سرپرست پلیس راهور کشور با اشاره به افزایش ۴۱ درصد تردد جاده‌ای گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق غربی مسافران نوروزی تمهیدات لازم برای سفر مثل همراه داشتن زنجیر چرخ و ... را در نظر داشته باشند.

به گزارش نه وار نیوز; سیاوش محبی با اشاره به وضعیت راه‌های کشور خاطرنشان کرد: در این ساعت در محورهای منتهی به استان‌های شمالی از جمله فیروزکوه، هراز، آزادراه تهران-شمال، کرج-چالوس، قزوین-رشت وضعیت ترافیک به صورت رفت و برگشت پرحجم و روان است.


وی افزود: در استان‌های خراسان رضوی، قم، اصفهان، فارس و مرکزی با توجه به بازگشت مسافرین از سفر برخی محورها به صورت رفت و برگشت ترافیکی پرحجم و روان بدون گره ترافیکی را تجربه می‌کنند.

سرپرست پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش تردد در نوروز ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته ادامه داد: در هشت روز اخیر طرح نوروزی ۱۴۰۱، تردد نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به علل وقوع تصادفات گفت: بیش از ۳۰ درصد تصادفات در جاده‌ها از نوع واژگونی بوده واصلی ترین علت وقوع این پدیده سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ و عدم توجه به جلو بوده است. عمده این این حوادث در بازه‌های زمانی ۱۵ تا ۲۰ و ۱۲ تا ۱۶ رخ داده اند. همچنین استان‌های گیلان، مازندران، خراسان رضوی و مرکزی بیشترین سهم را داشته اند.

محبی تاکید کرد: در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان و حتی استان‌های شمالی کشور بارش برف گزارش شده لذا توصیه می‌شود در صورتی که قصد سفر دارید تجهیزات لازم از جمله تجهیزات زمستانی، ایمنی، تغذیه مناسب و پوشاک گرم را به همراه داشته باشید. همچنین توصیه می‌شود استراحت به موقع در جریان سفر که ۱۵ دقیقه به ازای هر دو ساعت رانندگی است، در دستور کار قرار گیرد و از ارتکاب اعمال حادثه‌ساز نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خودداری شود.

بیشتر محور‌ها پرحجم‏، روان و بدون گره ترافیکی است

سرهنگ محبی همچنین در ارتباط زنده تلفنی با شبکه خبر افزود: در محور‌های منتهی به استان‌های شمالی اعم از فیروزکوه، هراز، تهران – شمال، کرج – چالوس، آزادراه قزوین – رشت به صورت رفت و برگشت پرحجم و روان است و همچنین محور‌های خراسان رضوی، قم، اصفهان، شیراز، استان مرکزی باتوجه به اینکه برخی مسافران درحال بازگشت از سفر هستند اکثر محور‌ها به صورت رفت و برگشت پرحجم و روان و بدون گره ترافیکی است.
سرپرست پلیس راهور ناجا گفت: در هشت روز اخیر طرح نوروزی ۴۱ درصد افزایش تردد داشتیم که در مقایسه با سال قبل بیش از ۳۰ درصد از تصادفات در جاده‌ها از نوع واژگونی بوده است، بیشترین علت وقوع تصادفات سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ و عدم توجه به جلو بوده است. بیشترین ساعتی که تصادفات به وقوع پیوسته ساعت ۱۶ تا ۲۰ و ۱۲ تا ۱۶ بوده است. بیشترین در استان‌های گیلان، مازندران، خراسان رضوی و استان مرکزی داشتیم.

وضعیت و شرایط جوی در این ساعت در استان‌های شمال غربی اعم از آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، زنجان و حتی محور‌های شمالی کشور شاهد بارش برف هستیم.

کسانی که قصد سفر به این استان‌ها را دارند حتما تجهیزات زمستانی و ایمنی به ویژه زنجیر چرخ، پوشاک گرم، تغذیه و موادغذایی به همراه داشته باشند و استراحت‌های به موقع در طول سفر حتما مدنظرشان باشد به ازای هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند و از ارتکاب به تخلفات رانندگی از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ پرهیز کنند تا سالم به مقصد برسند.

انتهای پیام/
 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۰ تیر ماه
 • ۱۴۰۱/۴/۱۰
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۴ درجه
 • کمترین دما : -۷ درجه
 • بیشترین دما : ۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۱۲
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۰۰
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۰
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۹
 • اذان مغرب : ۲۱:۰۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۵