کد خبر: ۴۷۹۳
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۳۱ ]
نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه با تاکید براینکه باید به گنبد سلطانیه و ارگ آن عنایت ویژه شود، گفت:در حال حاضر ما اطلاعات فنی و کارشناسی در مورد احیای چمن طبیعی سلطانیه نداریم.

به گزارش نه وار نیوز; حجت‌الاسلام حسن شجاعی، نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در جلسه شورای اداری شهرستان سلطانیه، با بیان اینکه برای پیشرفت، به شدت نیازمند وحدت شهرستانی و استانی هستیم، اظهار کرد: ما باید در مطالبه نیازهای شهرستان و استان ید واحد داشته باشیم تا بتوانیم به عقب‌ماندگی‌ها پی ببریم.

نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در خانه ملت تصریح کرد: با راه‌انداری مرکز سلول درمانی که ظرفیت گردشگری حوزه سلامت را در شهرستان سلطانیه محقق خواهدکرد، سلطانیه به قلب تپنده و نیز به تحرک ‌در آورنده دیگر شهرستان‌های استان تبدیل خواهد شد.

شجاعی با تاکید بر اینکه اگر پیشرفت استان را می‌خواهیم باید پیشرفت شهرستان‌ها را بخواهیم و نگاه مرکز استان به شهرستان‌ها باید تقویت شود، عنوان کرد: سفر استاندار به شهرستان‌ها باید خروجی محور باشد و مصوبات سفر باید محقق شود.

وی با بیان اینکه مسؤولی که حرف می‌زند ولی عمل نمی‌کند با اعتماد مردم و با آبروی نظام بازی می‌کند، خاطرنشان کرد: ما حق نداریم وقتی صندلی مسؤولیت را در اختیار گرفتیم با اعتماد مردم و آبروی نظام بازی کنیم، چرا که این اعتماد و آبرو حاصل خون صدها هزار شهید است که تقدیم این نظام شده است.

وی به احیای چمن سلطانیه اشاره و تاکید کرد: چمن این شهرستان یک سرمایه ملی است و از مدیران استانی خواهشمندم کار کارشناسی برای چمن انجام بدهند و نیز راه کارشناسی احیا و توسعه این چمن را پیدا کرده و اعتبارات آن را مشخص کنند و بنده هم در مرکز کمک می‌کنم.

نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر ما اطلاعات فنی و کارشناسی در مورد احیای چمن نداریم، گفت: احیای چمن یک کار مقدماتی مطالعاتی می‌خواهد که خواهشمندم مدیران استانی همت کنند.

وی با اشاره به اینکه احیای چمن سلطانیه نیاز به بودجه‌های سنگین دارد که باید از اعتبارات ملی دریافت شود، افزود: خود چمن سلطانیه به تنهایی می‌تواند یکی از جاذبه‌های بسیار ویژه استان و شهرستان باشد، اما متاسفانه راه استفاده از امکانات و ظرفیت‌های که در اختیار داریم را نمی‌دانیم.

شجاعی همچنین به گنبد سلطانیه اشاره کرد و یادآور شد: این گنبد طلا است و اگر در استان‌های دیگر بود وضعیت قابل قیاس نبود، ما حتی نمی‌توانیم ارگ گنبد را حفظ کنیم بنابراین باید به گنبد سلطانیه و ارگ آن عنایت ویژه‌ای صورت گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: در مورد محوطه ارگ باید یک طرحی صورت پذیرد که امیدوارم مسؤولان استانی همت کنند و مطالعات آن را انجام بدهند و بنده هم در تهران در مورد این موضوع حتما تلاش مضاعفی خواهم داشت به شرطی که مطالعات و مقدمات اولیه آن انجام شود.

انتهای پیام/فارس

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۸
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷