کد خبر: ۴۸۵۰
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۲:۳۸ ]

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به ایجاد قرارگاه فرهنگی دانش‌آموزی در استان زنجان، اظهار کرد: باید عدالت‌محوری را اولویت اصلی برنامه‌های فرهنگی قرار دهیم و این طرح‌های آموزشی به طور یکسان برای مشارکت دانش‌آموزان در سطح استان به خصوص مناطق محروم ایجاد شود.

به گزارش نه وار نیوز; ابوالفضل رفیعی در آیین افتتاح فعالیت‌های تابستانه دانش‌آموزان، با اشاره به اهمیت بالای برنامه‌های تابستانی برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها، عنوان کرد: بحث برنامه‌های تابستانی و اوقات فراغت، مطالبه مهم خانواده‌ها و دانش‌آموزان بوده و تابستان فرصت مغتنمی برای پرداختن به موضوعات مختلف است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان افزود: انتظار می‌رود با برنامه‌های متنوع و بانشاط و نیز با در نظر گرفتن نیازهای جسمی، معنوی و اخلاقی دانش‌آموزان، زمینه حضور پرانرژی این قشر محصل طی مهرماه امسال‌ در مدارس فراهم شود.

وی با اشاره به تاثیر بیماری کرونا بر پرورش و تربیت دانش‌آموزان، گفت: به دلیل وقفه دو ساله‌ای که بیماری کرونا در فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان ایجاد کرد و زندگی همه را تحت تاثیر قرار داد، انتظار می‌رود در تابستان امسال‌ مربیان و دست‌اندرکاران با انرژی مضاعف برای ارتقای تربیت این نسل تلاش کنند.

رفیعی با اشاره به تاثیر منفی دنیای الکترونیک و فضای مجازی بر تربیت دانش‌آموزان، اظهار کرد: باید تلاش کنیم که دانش‌آموزان هرچه بیشتر از گوشی موبایل و عوارض دنیای مجازی فاصله بگیرند و به فعالیت‌های جسمی و روحی سالم گروهی روی آورند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به نکاتی که باید در بحث تربیت و آموزش مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: نکته اول تنوع در برنامه‌های اوقات فراغت و امکان انتخاب اختیاری دانش‌آموزان و نیز حضور پررنگ‌تر است، به نوعی که دانش‌آموز شوق حضور در مراکز پرورشی و تربیتی را داشته باشد و آموزش‌وپرورش این ظرفیت را دارد که این خلاء را پر کند.

وی ادامه داد: نکته بعدی لزوم افزایش جذابیت به جهت ایجاد انگیزه یادگیری برای جلب تعداد بیشتری از دانش‌آموزان در برنامه‌های پرورشی است و نکته بعد پرهیز از اقدامات آماری و توجه به کیفیت کار است و این آسیبی است که در بسیاری از برنامه‌های فرهنگی مشاهده می‌کنیم که صرفاً به لحاظ کمیت برنامه‌ها مورد توجه بوده و کیفیت پرورش و تربیت فراموش می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه تنها کسب رتبه برتر دانشگاهی و تحصیل در دانشگاه‌های مطرح رمز موفقیت نیست، گفت: ما باید با استفاده از برنامه‌های متنوع و مفید و زمینه بروز و کشف استعداد دانش‌آموزان را فراهم کنیم و به آن‌ها بیاموزیم که تنها راه موفقیت آزمون کنکور و دانشگاه نیست، بلکه با برنامه‌های مفید این قشر را در مسیر مناسب خودشان قرار دهیم.

وی با اشاره به مسئله‌ای که در استان زنجان در مورد پرورش و تربیت دانش‌آموزان مطرح است، عنوان کرد: بحث تفکر مدیریتی و محوریت قرار دادن آموزش‌وپرورش در برنامه‌های اوقات فراغت به طور خاص در استان زنجان در حال پیگیری است و باید در این راستا دستگاه‌های مرتبط، آموزش‌وپرورش را یاری دهند.

رفیعی با اشاره به ایجاد قرارگاه فرهنگی دانش‌آموزی در استان زنجان، اظهار کرد: باید عدالت‌محوری را اولویت اصلی برنامه‌های فرهنگی قرار دهیم و این طرح‌های آموزشی به طور یکسان برای مشارکت دانش‌آموزان در سطح استان به خصوص مناطق محروم ایجاد شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم با زحمات همه دستگاه‌های مربوطه بتوانیم در انتهای تابستان شاهد ارتقا و تعالی فرهنگی و تربیتی و پرورشی دانش‌آموزان و ایجاد شور و نشاط جسمی در این قشر محصل باشیم.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۸
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷