کد خبر: ۴۸۶۲
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۱:۲۸ ]
عضو هیئت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو گفت: با وجود محدودیت‌ها، ایران ترانسفو توانسته به عنوان یک رقیب کیفی و قیمتی برای شرکت‌های بزرگی چون siemens ، abb و Elin در مناقصات کشورهای منطقه باشد.

به گزارش نه وار نیوز; به نقل از روابط شرکت ایران ترانسفو، مجامع عمومی عادی سالیانه و عمومی فوق‌العاده گروه صنعتی ایران ترانسفو(بترانس) با حضور سهامداران حقوقی و حقیقی برگزار شد. 

در ابتدای مجمع بهزاد ظهیری، عضو هیئت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو ضمن خیر مقدم به حضار با ارائه گزارش جامعی از عملکرد و دستاوردهای گروه در سال 1400 به چالش‌های عمده‌ای که شرکت‌های تولیدی با آن مواجه هستند، اشاره کرده و اظهار داشت: از چالش‌های بزرگ گروه صنعتی ایران ترانسفو معضل نقدینگی ناشی از حجم بالای مطالبات از کارفرمایان بوده که در این میان حذف فرصت‌های قانونی تهاتر بدهی‌های شرکت به بانک‌ها و بدهی مالیاتی از محل مطالبات از دولت در قانون بودجه ۱۴۰۱، این چالش را تشدید خواهد کرد. که با تدابیر اندیشیده شده از جمله انتشار اوراق مرابحه و همکاری خوب بانک‌های عامل و افزایش صادرات به منظور کسب منابع ارزی مورد نیاز این موضوع مدیریت خواهد شد. 
عضو هیئت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو افزود: همچنین وضعیت تحریم و عدم امکان استفاده از سوئیفت یکی دیگر از این چالش‌هاست که باعث بالا رفتن هزینه‌های خرید مواد اولیه و بالطبع بالا رفتن قیمت نهایی محصول می‌شود.

طولانی شدن فاصله زمانی از ثبت سفارش تا تخصیص ارز نیمایی و لزوم بازگشت بخشی از ارز حاصل از صادرات با وجود نیاز چند برابری به ارز در این گروه صنعتی برای واردات مواد اولیه و نیز عدم وجود تعرفه برای ترانسفورماتور در مناطق آزاد از دیگر مشکلاتی بود که مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو به آنها اشاره داشت.

ظهیری اضافه کرد: اما با تمام این کاستی‌ها به حول قوه الهی و تلاش شبانه‌روزی متخصصین و پرسنل و راهکارهای اندیشیده شده توسط مدیران ارشد گروه و حمایت راهبردی هیئت مدیره و در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت در مورد خودکفایی و نگاه به داخل، گروه صنعتی ایران ترانسفو توانست در مورد تولید مهمترین اقلام تولید ترانسفورماتور که عبارتند از روغن، ورق هسته و تب چنجر به دستاوردهای مهمی نائل شود بطوریکه بحمدالله تولید روغن ترانسفورماتورهای فوق توزیع و قدرت به میزان 100 درصد داخلی سازی شد که ضمن صرفه جویی ارزی سالانه، کشور عزیزمان را به عنوان یکی از کشورهای انگشت شماری که دانش تولید این محصول را دارد در جهان معرفی کرد که افتخار بزرگی برای همه ایرانیان است. 

عضو هیئت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو ادامه داد: در مورد ورق هسته هم با پیگیری جدی وزیر نیرو و همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت تفاهم‌نامه مربوطه امضا و برنامه بصورت زمان‌بندی شده و به نحو بسیار مطلوب با محوریت سازمان ایمیدرو و فولاد مبارکه در حال انجام است.
وی ادامه داد: در مورد تب چنجر هم با هماهنگی‌های خوبی که با شرکت ساتکاب به عمل آمده بزودی مجوزهای لازم اخذ و با ساخت داخل کردن آن به عنوان یکی از مهمترین اقلام مصرفی در ترانسفورماتورها، گام بلندی در راستای خودکفایی برداشته خواهد شد.
ظهیری افزود: با ساخت داخل کردن این سه قلم بحول قوه الهی می‌توان گفت که پس از بیش از نیم قرن صنعت ترانسفور ماتور سازی کشور به خودکفایی قابل قبولی دست یافته است.
مدیر عامل ایران ترانسفو با اشاره به اینکه سال 1400 نخستین سالی بود که تمام مجامع شرکت‌های زیر مجموعه قبل از پایان سال برگزار شده افزود: این امر موجب شفافیت کامل در صورت‌های مالی تلفیقی در شرکت مادر شده است.
تحقیق و توسعه یکی دیگر از مواردی بود که عضو هیئت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو به عنوان یکی از راهکارهای مهم شکوفایی از آن نام برد و گفت: در یک جمله بگویم هیچ کشوری دانش فنی در اختیار ما قرار نمی‌دهد، ولی به برکت تلاش و کوشش همکارانم و با وجود محدودیت‌ها، ایران ترانسفو توانسته به عنوان یک رقیب کیفی و قیمتی برای شرکت‌های بزرگی چون siemens ، Abb و Elin و سایر شرکت‌های خارجی در مناقصات کشورهای منطقه باشد، که نتیجه این خودباوری و تلاش موجب تحقق برنامه صادرات پنج برابری نسبت به سال قبل در سال ۱۴۰۱ خواهد شد.
در ادامه کارگر زاده، رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی ایران ترانسفو که ریاست مجمع را نیز بر عهده داشت ضمن خیر مقدم به سهامداران و سایر مدعوین و اداره بسیار خوب مجمع و تشکر از هیئت مدیره و همه مدیران و کارکنان گروه با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های مجدانه مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو؛ وی را مدیری موفق و متخصص دانسته و گفت: من به عنوان رئیس هیئت مدیره شخصا از این پیگیری های موفقیت آمیز ظهیری، مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو تقدیر و تشکر می‌کنم و شهادت می‌دهم که تلاش‌های ایشان خصوصا در بخش وصول مطالبات و تامین نقدینگی که همواره از عمده‌ترین مشکلات شرکت‌ها و بنگاه های اقتصادی در کشور است بسیار فراتر از شرح وظایف یک مدیر عامل بوده و ضمن تشکر از همراهی تک تک اعضای ه‍یات مدیره، به جرات می‌توانم بگویم حضور ثمر بخش آقای ظهیری در محیط کار و واحدهای تولیدی گروه، در میان مدیران عامل مقاطع مختلف گروه صنعتی ایران ترانسفو کم نظیر و حتی بی‌نظیر بوده است.

کارگر زاده عملکرد شرکت در همه حوزه‌ها را با وجود وابستگی بالای تامین مواد اولیه با توجه به افزایش قیمت‌های جهانی مواد اولیه و نوسانات ارزی بسیار خوب ارزیابی و از همراهی همه سهامداران تقدیر و بر پرداخت سریع سود سهام توزیعی و استمرار روند توسعه شرکت تاکید کرد.

در ادامه مجمع، حسابرس و بازرس قانونی شرکت قبل از اقدام به قرائت گزارش، به حذف تعدادی از بندهای مهم سال گذشته در گزارش حسابرسی سال ۱۴۰۰ اشاره کرد. که این اتفاق حاکی از افزایش سطح کیفی عملکرد شرکت و شفافیت در حساب ها بوده است، پس از پاسخ بندهای گزارش حسابرسی توسط مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو، صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ مورد تایید و تصویب مجمع قرار گرفت و مقرر شد از سود خالص به ازای هر سهم ۷۰ ریال پرداخت و مابقی به سود انباشته منتقل و ترجیحا بابت افزایش سرمایه از محل سود انباشته که معافیت مالیاتی هم خواهد داشت استفاده شود.

شایان ذکر است شرکت ایران ترانسفو در سال ۱۴۰۰ رشد فروش ۵۳ درصدی در گروه و ۲۵ درصدی در شرکت اصلی و همچنین رشد ۶۶ درصدی صادرات در گروه و افزایش ۲۹ درصدی در سود خالص گروه و ۳۶ درصدی در شرکت اصلی و همچنین کاهش دوره وصول مطالبات در گروه را رقم زد و ضمنا در نتیجه توسعه فعالیت و رشد شاخص‌های عملکردی، بیش از ۴۵۰ نفر دیگر نیروی انسانی جدید از طریق آزمون و مصاحبه جذب کرده و برای دومین بار به دلیل کارآفرینی برتر بعنوان شرکت مدعو برای حضور در محضر مقام معظم رهبری انتخاب شد.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۶ فروردین ماه
 • ۱۴۰۲/۱/۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۴۸
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۲
 • غروب آفتاب : ۱۹:۳۲
 • اذان مغرب : ۱۹:۵۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۴۰