کد خبر: ۴۹۶۸
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۰۷:۴۷ ]
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان، با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب، مبنی بر اینکه نخبگان علمی کشور، بار سنگینی را در حل مشکلات و چالش های کشور دارند ،گفت: برای صیانت و تعالی سرمایه‌های انسانی و نخبگان، لازم است که مسئولان هم تدابیر لازم را بیاندیشند

به گزارش نه وار نیوز;  ابوالفضل رفیعی، در نشست خبری رونمایی از "رویداد دانش آموزی برپا"، با بیان اینکه رهبری معظم، با تاکید بسیار بر اتکاء و توان داخلی به ویژه در بخش سرمایه‌های انسانی،  از آن به عنوان مهمترین سرمایه‌های کشور نام برده‌اند، افزود: بر اساس فرمایشات رهبری، در گره‌گشایی، حل مشکلات و چالش‌های کشور، چاره‌ای جز انجام آن به دست سرمایه‌های انسانی  خودمان  نیست .

وی تاکید کرد: طبیعی است که این مهم،  از طریق استعدادهای برتر و نخبگان کشور در عرصه‌های مختلف، انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان، با بیان  اینکه بعد از انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت و اعتلای کشور در بسیاری از امور و عرصه ها بودیم، گفت: این مسیر اعتلاء و پیشرفت،  همچنان با اقتدار طی می‌شود.

 رفیعی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید ایشان بر ادامه این مسیر و قوی شدن بیش از پیش که الزاماتی هم دارد، اشاره کرد و اظهار داشت : در بیانیه گام دوم انقلاب، شاهد هستیم که بر مقوله علم و پژوهش، به عنوان اولین مطالبه خودشان در راستای ادامه مسیر پیشرفت و اقتدار کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی، تاکید داشتند.

 وی گفت: همه مواردی که رهبری در راستای تقویت و پیشرفت کشور در عرصه‌های  مختلف  بر آن تاکید دارند، با اتکاء بر استعداد و توان داخلی بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان،  در ادامه  با بیان اینکه برگزاری  "رویداد دانش آموزی برپا"  به منظور ارتباط استعدادهای درخشان و نخبگان داش‌آموزی با یکدیگر  انجام می‌گیرد، افزود: این رویداد با مساعدت دستگاه‌های مختلف متولی حوزه علمی و نخبگی از جمله، آموزش و پرورش، دانشگاه زنجان، پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و دیگر دستگاه‌های ذیربط، رقم می خورد.

رفیعی، شناسایی استعدادهای برتر و نخبگان دانش‌آموزی از بین دانش آموزان متوسطه استان،  را از جمله اهداف مهم برگزار این رویداد عنوان کرد و گفت:  امیدواریم  با برگزاری جلسات، نشست‌ها و اردوهای دانش‌آموزی در رویداد برپا، نسبت به شبکه‌سازی و ارتباط‌دهی نخبگان در سطوح  مختلف و تبادل تجارب با استفاده از ظرفیت موجود در استان و حتی خارج از کشور بتوانیم  در ارتقاء ظرفیت نخبگان استانی و صیانت  از آنها گام های موفقیت آمیزی را برداریم.

 وی با تاکید بر اینکه این رویداد برای اولین بار در سطح کشور در استان زنجان، برگزار می‌شود تصریح کرد: امیدواریم با توجه به نتایج خوبی که از این رویداد برآورد می شود، بتوان آن را در سایر موارد هم برگزار کرد تا با این روند یک عزم ملی و همگانی، برای صیانت و ارتقاء نخبگان استان و هم افزایی ظرفیت‌های  موجود در این عرصه داشته باشیم.

 لازم به ذکر است در پایان نشست، با حضور دکتر رفیعی از پوستر "رویداد دانش آموزی برپا" رونمایی شد.

 گفتنی است  این رویداد از ۲۵ تا ۲۷  مرداد امسال با حضور یکصد نفر از دانش آموزان استعدادهای برتر و نخبه پسر استان زنجان، و نیز  تعدادی از نخبگان خارج از کشور، در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶