کد خبر: ۴۹۷۴
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۱:۲۸ ]

فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف 20 دستگاه استخراجگر رمز ارز دیجیتال (ماینر) غیر مجاز به ارزش 10 میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش نه وار نیوز; سردار محمد طراقیه بیان داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اشراف اطلاعاتی و اقدامات تخصصی پلیسی موفق به کشف یک واحد صنعتی در یکی از شهرک‌های صنعتی شهر زنجان شدند و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند.

وي افزود: ماموران با هماهنگی قضایی، در بازرسی از محل مذکور تعداد 20 دستگاه ماینر قاچاق به ارزش بیش از  10 میلیارد ریال را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه در این خصوص پرونده ای تشکیل و به مرجع قضایی ارسال شد، از هموطنان درخواست کرد: در صورت مشاهده و آگاهي از هرگونه جرايم اقتصادي، موضوع را به مرکز فوريت هاي پليسي 110 اطلاع دهند.

 

کشف سوخت قاچاق در شهرستان خدابنده

محسن غنیمتی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی وپاسگاه بولاماجی شهرستان خدابنده، حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به 2 دستگاه وانت نیسان تانکردار مشکوک و دستور توقف آنها را صادر کردند.

وی افزود: پس از توقف خودروها و در بازرسی از آنها 3 هزار 600 لیتر گازوئیل قاچاق که فاقد هرگونه مجوز از اداره سوخت و فرآوردهای نفتی بود کشف و 2 نفر در این خصوص دستگیر شد.   فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه ارزش ریالی محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان مربوطه بالغ بر 450 میلیون ریال برآورد شده است، خاطر نشان کرد متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

 

دستگیری سارق منزل در شهرستان طارم

 مصطفی محرمی " اظهار داشت: در پی وقوع چند مورد سرقت منزل در سطح شهرستان، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس شهرستان طارم قرار گرفت.

 وی ادامه داد: ماموران کلانتری 11شهرستان با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی سارق حرفه ای ساکن استان البرز و در یکی از روستاهای این شهرستان شدند و در عملیاتی غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان طارم گفت: متهم در تحقیقات پلیسی به سرقت اعتراف و اموال مسروقه از مخفیگاه متهم کشف که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

 

کشف 30 کیلوگرم تریاک در شهرستان ابهر  

 محمد مهدیخانی ، اظهارداشت: در پیگیری اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ابهر مشخص شد، احدی از قاچاقچیان سابقه دار بومی شهرستان ابهر قصد انتقال یک محموله مواد مخدر از استان اصفهان به شهر ابهر دارد، که موضوع در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس ضمن گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری در محور های مواصلاتی خودروی حامل مواد مخدر را مشاهده و متوقف کردند.

مهدیخانی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو 30 کیلوگرم تریاک کشف شد، تصریح کرد: در این رابطه متهم دستگیر و یک دستگاه خودرو 405 نیز توقیف و راهی پارکینگ شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

کشف نوشابه های انرژی زا و داروی قاچاق در زنجان

حسین بدری اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان حین کنترل خودروهای عبوری در اتوبان " زنجان – تبریز" به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشكوك و آن را متوقف كردند.

وی افزود: در بازرسي از خودرو تعداد 4 هزار و 847 عدد نوشابه انرژی زای خارجی قاچاق كشف ، که برابر اعلام کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه بالغ بر یک میلیارد و 900 میلیون ريال برآورد شده است.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان با اشاره به اینکه در این رابطه خودرو توقیف و متهم دستگیر شد ، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد.

بدری در ادامه با بیان اینکه ماموران پلیس امنیت اقتصادی ، حین کنترل خودروهای عبوری در اتوبان زنجان - تبریز به یکدستگاه وانت پیکان شوتی ، مشکوک و آن را متوقف کردند، افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی، در بازرسی از این خودرو 61 هزار و 328 عدد انواع قرص و آمپول قاچاق را کشف کردند.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان عنوان داشت: کارشناسان ارزش تقریبی کشفیات قاچاق را بیش از 2 میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد کردند و در این راستا متهم دستگیر و به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ بدری در خاتمه خاطر نشان کرد: مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق از اولویت های این پلیس است و از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه موارد مشكوك در این زمینه، مراتب را به مركز فوريت هاي پليسي 110 اطلاع دهند.

 

کشف محموله دوربین مدار بسته در زنجان

ایرج خانی پور اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان خدابنده ، حین گشت زنی در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه سواری پیکان مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.

وی افزود: پس از توقف خودرو و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از این خودرو ،68 دستگاه دوربین مدار بسته خارجی قاچاق ، کشف و در این خصوص یک نفر دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه ارزش تقریبی محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان مربوطه، بالغ بر 5 میلیارد ریال برآورد شده است، خاطر نشان کرد: متهم با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ خانی پور بیان داشت: ماموران پلیس به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی بوده و شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک ، مراتب را از طریق پل ارتباطی 110 با ما در میان گذاشته و پلیس را در اجرای ماموریت ها یاری کنند.

 

دستگيري سارق سیم و کابل برق با سه فقره سرقت در زنجان

داود مرسلی با بيان اين خبر گفت:‌ در پي وقوع چند فقره سرقت سیم کابل برق در شهرستان زنجان ، موضوع دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان زنجان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران کلانتری 14 شهرستان زنجان حین گشت زنی به یک نفر که در حال سرقت سیم کابل برق بود مشکوک و جهت بررسی بیشتر دستگیر کردند.

مرسلی بیان داشت: متهم در تحقیقات تکمیلی پلیس، به جرم ارتکابی خود و به 3 فقره سرقت سیم کابل برق اعتراف و اموال مسروقه و وسایل سرقت نیز از وی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، خاطر نشان کرد: پلیس به صورت شبانه روزی و با استفاده از تمام توان و تجهیزات با سارقان، مجرمان و متخلفان برخورد قاطع خواهد داشت و به شهروندان توصیه کرد هرگونه موارد مشکوک را با پلیس 110 در میان بگذارند/

 

دستگیری سارقان اماکن خصوصی در سلطانیه

حسین اصانلو اظهار داشت: در پی وقوع چند مورد سرقت اماکن خصوصی در سطح شهرستان، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی سلطانیه قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی و عوامل کلانتری 11شهرستان با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی دو نفر سارق حرفه ای شدند و در عملیاتی غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند.

فرمانده انتطامی شهرستان سلطانیه در پایان با اشاره به اعتراف متهمان به ارتکاب 2 فقره سرقت، از دستگیری دو نفر در این خصوص و معرفی به دستگاه قضائی جهت صدور حکم لازم خبر داد.

انتهای پیام/

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶