کد خبر: ۴۹۸۷
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۰۸:۰۰ ]

استاندار زنجان با تاکید بر استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی در خدمات‌رسانی و اقدامات جهادی، گفت: هم‌افزایی بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی، می‌تواند اتفاق‌های بسیار خوب و امیدبخشی را رقم بزند.

به گزارش نه وار نیوز; محسن افشارچی در کارگروه بسیج سازندگی سپاه، با اشاره به آثار بسیار مثبت اقدامات گروه‌های بسیج و جهادی، اظهار داشت: با تعامل و هم‌افزایی گروه‌های بسیج سازندگی و جهادی می‌توان گام‌های بسیار بلندی در خدمات‌رسانی، برداشت تا اتفاق‌های خوبی رقم بخورد.

استاندار زنجان گفت: عمران و آبادانی  و سرعت در خدمت‌رسانی، ارمغان تعامل  این 2 مجموعه در کنار هم خواهد بود.

وی با تاکید بر  لزوم خدمت‌رسانی بیش از پیش به روستاییان، تصریح کرد: ۳۰ درصد از  جمعیت استان زنجان روستایی است و متاسفانه رسانه‌ای هم ندارند تا صدای خود را به مسئولان برسانند و این در حالی است که آنها همیشه همراه و همگام با نظام بوده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه  آزادسازی آب در بخش صنعت به نفع آب شرب و هدایت پساب برای کاربرد در صنعت از الزامات امروز با توجه به خشکسالی‌های اخیر است، گفت: آزادسازی بیش از ۳ میلیون  متر مکعب در پتروشیمی را از هم اکنون باید در برنامه داشته باشیم تا آب خوب را به مردم بدهیم و پساب در صنعت پتروشیمی بکار گرفته شود و این موضوع باید از هم اکنون شروع و به آن رسمیت داده شود.

 ثبت یک هزار و ۳۲ گروه جهادی در سطح استان زنجان

جانشین فرمانده سپاه استان زنجان نیز در در ادامه، ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده توسط گروه‌های بسیج سازندگی سپاه اظهار داشت: با همکاری دهیاری‌ها و بخشداری‌ها، اقدامات بسیار خوبی در بخش آبرسانی در ۱۲ روستا با ۶ هزار نفر جمعیت و  یک هزار و ۸۰۰ خانوار و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال انجام شده است‌.

سردار ابوالفضل طهماسبی با تاکید بر اینکه کار به سختی پیش می‌رود و برای حمل و نقل مصالح، با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، افزود: همه این امور به صورت جهادی انجام می شود و این در حالی است که اگر پیمانکاری از بیرون ورود کند، مبلغ اعتبارات اقدامات، میلیاردها تومان تفاوت می‌کند و سیر افزایشی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه حمل و نقل مصالح با تریلی در هر بار 6 تا 7 میلیون  تومان، هزینه دارد گفت: برای نقل و انتقال مصالح، به همکاری‌های بخش‌های مختلف دستگا‌ه‌های ذیربط در حمل و نقل نیاز داریم.

‏ جانشین فرمانده سپاه استان از ثبت یک هزار و ۳۲ گروه جهادی در سطح استان خبر داد و افزود: در این گروه‌ها، گروه‌های تخصصی هم  وجود دارند که از تخصص‌های آنها در بخش‌های مختلف بهره می‌گیریم.

طهماسبی به طرح توزیع اعتبارات محرومیت‌زدایی هم اشاره کرد و گفت: در مجموع یک میلیارد و ۸۹۱ میلیون تومان توزیع اعتبار در راستای محرومیت‌زدایی و هزینه در حوزه‌های مختلف از جمله مسکن را داشتم که به تفکیک در زنجان ۳۶۱ میلیون تومان، ماهنشان ۲۴۰، ابهر ۱۰۰، ایجرود ۸۰، خدابنده ۶۰۰ و در خرمدره ۶۰ میلیون تومان بوده است.

 سردار طهماسبی به انتظارات گروه بسیج سازندگی از مسئولان هم گریزی زد و اظهارداشت: مساعدت ارگانهای ذیربط مثل بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) در تامین جهیزیه برای خانواده‌های کم‌برخوردار، ویزیت رایگان با کار جهادی پزشکان داوطلب، کمک به اجرای برنامه های ستاد اربعین و مساعدت در ساخت مسکن روستایی از جمله انتظارات  گروه بسیج سازندگی است.

وی اظهار امیدواری کرد: همه نهادها در حد توان گروه‌های بسیج سازندگی را در خدمات‌رسانی یاری کنند.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۱۱ مهر ماه
 • ۱۴۰۱/۷/۱۱
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۲
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۶
 • غروب آفتاب : ۱۷:۵۹
 • اذان مغرب : ۱۸:۱۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۳