کد خبر: ۵۰۲۶
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۱:۴۲ ]

رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی خبر داد و گفت: سهل‌انگاری در حفظ و نگهداری تجهیزات هوشمند و اطلاعات حساب بانکی از مهم‌ترین دلایل برداشت‌های غیرمجاز است.

به گزارش نه وار نیوز;  سید احمد موسوی در تشریح این خبر بیان داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

 وی ادامه داد: در بررسی‌های فنی معلوم شد برداشت در قالب خرید اینترنتی است، لذا با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی متهم به هویت معلوم در استان زنجان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی نامبرده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مقر پلیس فتا انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: در تحقیقات اولیه متهم منکر بزه ارتکابی می‌شد، ولی با حضور شاکی و ادله‌های موجود متهم به بزه ارتکابی اعتراف و بیان کرد، متهم از دوستان نزدیک شاکی بوده و با سوء‌ استفاده از اعتماد وی و با دستیابی به رمز گوشی هوشمند از اطلاعات کارت‌های بانکی ذخیره شده اقدام به خرید اینترنتی کرده است.

موسوی با اشاره به معرفی متهم به مرجع قضایی و سیر مراحل قانونی، به شهروندان توصیه کرد: از ذخیره رمز و اطلاعات حساب بانکی در گوشی همراه هوشمند خودداری کرده و به صورت دوره‌ای نسبت به تغییر رمز گوشی همراه و فعال سازی سرویس پیامک حساب بانکی‌شان اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا استان زنجان تاکید کرد: کاربران در حفظ و نگه‌داری اطلاعات کارت بانکی خود کوشا بوده و از قرار دادن کارت بانکی و اطلاعات آن در اختیار دیگران خودداری کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق فوریت‌های سایبری به شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس: www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

 

توقیف 27 تن گندم قاچاق در زنجان

جانشین فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف 27 تن گندم قاچاق توسط ماموران انتظامی شهرستان خرمدره خبر داد.

 ایرج خانی پور  با اعلام این خبر اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان خرمدره ، حین کنترل خودرو های عبوردی در اتوبان زنجان - قزوین به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.

وی افزود: پس از توقف خودرو و در بازرسی از آن بیش از 27 تن گندم قاچاق فاقد هرگونه مجوز حمل ، کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه ارزش تقریبی محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان مربوطه، 3 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شد.

خانی پور خاطر نشان کرد: پلیس با اشرافیت اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی اجازه نخواهد داد عده ای سودجو و قانون شکن به فعالیت های مجرمانه و مخل امنیت اقتصادی بپردازند و با اینگونه افراد قاطعانه برخورد خواهد شد.

 

تشریح روند اخذ و تمدید گذرنامه زائران اربعین حسینی/تمدید گذرنامه های منقضی شده از 10 سال قبل / خدمت مضاعف پلیس گذرنامه زنجان در روزهای منتهی به اربعین حسینی(ع)

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مراحل اخذ و یا تمدید گذرنامه زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.

 حسین مظفری اظهار داشت: با توجه به رشد چند برابري درخواست گذرنامه نسبت به سالهاي گذشته و افزايش ترافيک کاري ، زائران از موکول کردن اخذ يا تمديد گذرنامه به روزهاي آخر منتهي به اربعين حسيني خودداري نمايند.

وی ادامه داد: با توجه به راه اندازي نرم افزار (پليس من)، متقاضيان گذرنامه جهت پيگيري اخذ گذرنامه و آگاهي از مراحل صدور و دريافت بارکد پستي نسبت به نصب نرم افزار مذکور اقدام کنند.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به افزایش ساعات کاری پلیس گذرنامه گفت: همچنین جهت پرداخت عوارض خروج از کشور با ورود به نرم افزار مورد نظر و با انتخاب نوع سفر هوايي يا زميني نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

مظفری اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل جديد پليس مهاجرت و گذرنامه فراجا، متقاضيان جهت دريافت گذرنامه ملزم به احراز هويت و ارائه عکس بيومتريک مي باشند که تمام مراحل فوق در دفاتر پليس+10 انجام مي گيرد .   وی تصریح کرد: شهروندان در صورت فقدان گذرنامه و جهت جلوگيري از سوء استفاده از مدارک مسافرتي خود سريعا از طريق نرم افزار پليس من نسبت به ثبت فقدان اقدام کنند.

حسین مظفری  افزود: برابر اعلام سازمان پلیس امنیت عمومی فراجا با توجه به تقاضای زیاد زائران برای پیاده روی اربعین و جهت تسهیل در امر دریافت گذرنامه تمهیداتی اندیشیده شده است.

 وی بیان داشت: متقاضیان می توانند از روز شنبه پنجم شهریور ماه با در دست داشتن گذرنامه خود به ادارات گذرنامه در سراسر استان مراجعه و نسبت به تمدید گذرنامه خود اقدام کنند که شرط تمدید، سالم بودن گذرنامه و تاریخ صدور آن ها از 1391/06/01 باشد و درخواست گذرنامه جدید در دفاتر پلیس + 10 نداده باشند.  رئیس اداره گذرنامه استان در خصوص افرادی که گذرنامه قابل تمدید ندارند نیز این امیدواری را داد که می توانند به دفاتر پلیس +10 مراجعه و نسبت به صدور برگ تردد ویژه اربعین اقدام کنند.

مظفری خاطر نشان کرد: بانوان و فرزندان زیر سن 18 سال بایستی قبل از مراجعه به ادارات گذرنامه به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و نسبت به کسب رضایت محضری از همسر اقدام کنند.

وی به وضعیت مشمولان نیز اشاره کرد و افزود: افرادی که دارای معافیت تحصیلی بوده مانند طلاب، دانشجویان و دانش آموزان بایستی از طریق سامانه سخا نسبت به ثبت نام و اخذ مجوز تردد به کشور عراق اقدام کنند.

رئیس اداره گذرنامه استان زنجان مهلت این تمدید اعتبار را 6 ماه و تنها برای کشور عراق برشمرد و اظهار داشت: جهت تکریم ارباب رجوع و کاهش تردد به مرکز استان در تمامی شهرستان ها نیز این امکان به وجود آمده و مراجعین می توانند به پلیس امنیت عمومی شهرستان خود مراجعه و نسبت به تمدید گذرنامه خود اقدام نمایند

مظفری در ادامه تصریح کرد: به جهت رفاه حال زائران اربعین حسینی(ع) مقرر شده تا گذرنامه های فاقد اعتبار ، به صورت رایگان توسط پلیس ممهور شوند تا مشکل خاصی برای زائران ایجاد نشود.

 

کشف بیش از 5 کیلوگرم تریاک در خدابنده

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از کشف 5 کیلو و 865 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در عملیات مشترک پلیس امنیت عمومی شهرستان با همکاری پلیس امنیت عمومی استان خبر داد.

 محسن غنیمتی در تشريح اين خبر گفت : در پی انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان متمرکز بر روی عناصر حمل و انتقال مواد مخدر مشخص شد فردی قصد انتقال مواد مخدر به شهرستان خدابنده را دارد که بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران پليس اطلاعات وامنیت عمومی شهرستان قرار گرفت. 

وي افزود: ماموران اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان خدابنده با همکاری عوامل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان پس از بررسي صحت و سقم موضوع ، طی یک عملیات مشترک پلیسی خودرو حامل مواد مخدر در محور همدان توقیف گردید.

غنیمتی ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از خودرو متهم 5 کیلو و 865 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده در خاتمه با اشاره به تشکيل پرونده و ارجاع متهمین به مرجع قضايي از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در زمينه فعاليت افراد در تهيه و توزيع مواد مخدر را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۶ آذر ماه
 • ۱۴۰۱/۹/۶
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۵
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۳
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۲
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۲
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۱۸