کد خبر: ۵۰۳۰
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۰۹:۱۴ ]
با تصمیم کمیسیون ماده 10 احزاب فائزه هاشمی از فعالیت های حزبی و سیاسی منع شده است، اما این ممنوعیت نتیجه کدام رفتار و گفتار فرزند مرحوم هاشمی است که از مواضع ضد اسلام تا براندازی نظام را در بر می گیرد.

به گزارش نه وار نیوز; فعالیت احزاب و همچنین نقش آفرینی های حزبی کشور، تنها در صورتی از چهره قانونی برخوردار خواهد بود که کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور بر روند فعالیت آنها نظارت داشته باشد.

در حقیقت تشکل‌های سیاسی، احزاب مختلف و صنفی شامل نهادهای ورزشی، فرهنگی و صنعتی با تأیید این نهاد برابر قانون از وزارت کشور و قوه قضائیه مجوز تأسیس و فعالیت می گیرند ضمن اینکه عملکرد چهره های فعال در گروه های حزبی و صنفی نیز باید با تایید این کمیسیون همراه باشد به طوری که بررسی اعتراض به عملکرد چهره های حزبی و صنفی نیز از دیگر وظایف این نهاد قانونی به شمار می رود.

محرومیت فائزه هاشمی با رای کمیسیون ماده 10 احزاب

این میان اما در یکی از آخرین جلسات کمیسیون ماده 10 احزاب و در جریان بررسی عملکرد چهره های حزبی، «فائزه هاشمی»، از اعضای حزب کارگزاران سازندگی از ادامه فعالیت حزبی محروم شده است، به گفته مالک شریعتی نیاسر، عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، فائزه هاشمی نماینده سابق مجلس و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی از ادامه هرگونه فعالیت حزبی منع و محروم شده است.

اگرچه به گفته این عضو کمیسیون ماده 10 احزاب رای اعضای این نهاد قانونی به هاشمی ابلاغ شده است اما کنون نه فائزه هاشمی و نه حزب مطبوعش یعنی کارگزاران سازندگی نسبت به این تصمیم واکنشی نشان ندادند.

البته «حسین مرعشی»، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در اظهارنظری کوتاه گفته است: در این رابطه چیزی به حزب کارگزاران سازندگی ابلاغ نشده است و فائزه هاشمی در جلسات حزب حضور فعال دارد!

چرا فائزه هاشمی از فعالیت های حزبی منع شده است؟

مالک شریعتی نیاسری، نماینده مردم تهران در مجلس در جریان یک نشست خبری درباره علت تصمیم کمیسیون ماده 10 احزاب عنوان کرده بود که او اقداماتی علیه مصالح کشور و تبلیغات علیه نظام داشته است و به‌دلیل محکومیت‌هایی که داشته و بنا بر اظهارنظر نهاد‌های امنیتی، اجازه فعالیت حزبی ندارد.

اما باید دید در بررسی عملکرد فائزه هاشمی چه چیزی مشاهده شد که وی از فعالیت حزبی منع شده است.

نقش آفرینی در فتنه 88

فائزه از پرکارترین اعضای خانواده هاشمی در حوادث قبل و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 بود. وی یکی از حامیان مهم و اثرگذار موسوی بود که در این حمایت سنگ تمام گذاشت او هم مانند موسوی، قواعد بازی سیاسی را نقض کرد و چون تاب و تحمل شکست در انتخابات را نداشت، بسترساز حوادث پس از انتخابات شد.

فائزه در جریان یک اجتماع انتخاباتی در ورزشگاه آزادی که خاتمی و زهرا رهنورد نیز حضور داشتند، دوران اصلاحات را تداوم دوران سازندگی دانست و در توصیف دوران دولت نهم گفت: «در شرایطی به‌سر می‌بریم که نکبت، خفت و خواری نصیب ملت ایران شده است!

فائزه گفته بود، مطمئن هستم که اگر بر اثر خطای ما این دولت پیروز شود، امر بر آقای احمدی‌نژاد مشتبه می‌شود که خود را امام زمان بنامد و خطاهای گذشته را با قدرت بیشتر ادامه دهد!

صحبت های بی پرده دختر هاشمی‌رفسنجانی که هیچ گاه از سوی پدرش با انتقاد و واکنشی همراه نشد، زمینه ای شد تا احمدی‌نژاد در مناظره با میرحسین موسوی با استناد به آن بگوید: دوره‌ی اصلاحات ادامه‌ی راه سازندگی است و آقای موسوی هم استمرار همان راه است. یعنی اشرافیتی که جناب آقای هاشمی در کشور پایه‌گذاری کرد، قرار است ادامه پیدا کند.

با تمام فراز و نشیب ها، انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، اما پایان انتخابات در حقیقت پایان فعالیت های فائزه هاشمی نبود، به طوری که وی در سازماندهی و ایجاد تجمعات اعتراضی که بعدها به یک بحران برای کشور تبدیل شد و کشور را تا مرز براندازی نظام پیش برد نقش اثرگذاری داشت.

شرکت در تجمعات، سخنرانی های تحریک آمیز و هتک حرمت از سوی فائزه هاشمی در نهایت موجب شد که وی روز 30 خرداد دستگیر شود، اما دستگیری او به دلیل فشارها برای آزادی اش تنها یک روز به طو انجامید.

فائزه هاشمی، هرچند که بعد از بازداشت یک‌روزه، مدتی حاشیه‌نشینی کرد و غیر از حرف‌های پراکنده‌ای که در سطح رسانه‌ها از وی منتشر می‌شد، خبری از او نبود اما حضور دوباره‌اش در حاشیه‌ی مراسم 16 آذر و روز دانشجو در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد و سخنرانی در جمع تعدادی از حامیان موسوی و همچنین حضوری دیگربار در میان اغتشاشگران روز عاشورای حسینی در تهران، از تداوم تحرکات او در ایام انتخابات حکایت داشت.

اهانت فائزه هاشمی به رسول الله (ص)

فعالیت و تبلیغ علیه نظام البته تنها گوشه ای از نقش آفرینی های فائزه هاشمی در طول سالهای گذشته بوده است.

وی در اظهاراتی عجیب به ساحت پیامبر اسلام توهین کرد و گفت: حضرت محمد (ص) پول های حضرت خدیجه را حرام میکردند. حضرت محمد (ص) کار اقتصادی نکردند، پیامبری می کردند!

توهین به ساحت امام حسین (ع) به بهانه دفاع از یک زندانی سیاسی

فائزه هاشمی در اظهاراتی دفاع از امیرانتظام، به عنوان یک زندانی سیاسی را دستاویز قرار داد تا به این بهانه به ساحت امام حسین (ع) توهین کند. وی در اظهاراتی بی اساس و سست گفته بود: اگر امیرانتظام را نماد مظلومیت بدانیم، اصلاً نمی‌توانیم امام حسین (ع) را در چارچوب مظلومیت مطرح کنیم. جریان عاشورا حداکثر ۱۰ روز بود، کشته شدن امام در میدان جنگ بوده و فرصت دفاع هم وجود داشته و یک چیز متقابل بوده است، اما امیرانتظام ۴۰ سال در زندان مورد ظلم قرار داشت.

فعالیت های سپاه به ضرر کشور است، در لیست تحریم ها بماند!

در حالی که مذاکرات احیا برجام در کشور جاری بود، فائزه هاشمی در اظهاراتی عجیب خواهان باقی‌ماندن سپاه در لیست تحریم‌های آمریکا و متحدانش شد.

وی گفته بود: فعالیت‌های سپاه به ضرر کشور است! تنها راه بازگشت سپاه به پادگان‌ها این است که در لیست تحریم‌ها باقی بماند! چیزی که از سپاه نصیب جامعه ایران می‌شود، منفی است و باید جایی متوقف شود. فکر نمی‌کنم خروج سپاه از لیست گروه‌های تروریستی به نفع ایران باشد.

فائزه هاشمی، با طرح این مواضع عملا  به تریبون ضد انقلاب در کشور تبدل شد.

دیدار علنی با اعضای فرقه ضاله بهائیت

دیدار فائزه هاشمی با مهوش با «مهوش ثابت»، از محکومان امنیتی و اعضای فرقه بهائیت، یکی از اقداماتی بود که بدون هیچ ابایی رسانه ای شد. این حرکت وی علاوه واکنش های بسیاری را به دنبال داشت تا جایی که پدرش هم در واکنش به این اقدام وی گفته بود: «فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند» اما فائزه با بی توجهی به واکنش ها نسبت به اقدامش در گفت و گویی اظهار کرد که اقدامش اشتباه نبوده و از آن پشیمان نیست، نظام به بهائیان ظلم کرده است!

او چندی بعد با «فریبا کمال‌آبادی» یکی دیگر از محکومان فرقه بهائیت و یکی از ۷ عضو شورای رهبری بهائیان در ایران دیدار کرد.

حال اما با مرور این رفتارها می توان دریافت که چرا کمیسیون ماده 10 احزاب به عنوان یک نهاد قانونی رای به منع فعالیت های سیاسی فائزه هاشمی داده است، با این حال، اما دبیر کل حزب مطبوع وی از ادامه فعالیت های حزبی هاشمی خبر داده است!

 انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۱۱ مهر ماه
 • ۱۴۰۱/۷/۱۱
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۲
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۶
 • غروب آفتاب : ۱۷:۵۹
 • اذان مغرب : ۱۸:۱۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۳