کد خبر: ۵۰۴۳
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۰ ]

فرمانده انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان محتویات داخل خودرو با 40فقره سرقت توسط ماموران پلیس آگاهی استان خبر داد .

به گزارش نه وار نیوز; سردار محمد طراقیه  در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در برخی مناطق شهرستان زنجان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت.

وی بیان داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان زنجان با کار اطلاعاتی و اقدامات تخصصی 2 سارق و یک مالخر که به صورت باندی اقدام به سرقت می کردند ، را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه متهمان در بازجویی به 40 فقره سرقت داخل خودرو در اعتراف کردند، اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

 

*توقیف موتور سیکلت 5 میلیاردی

جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف یک موتورسیکلت هزار سی سی به ارزش تقریبی 5 میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان ، خبر داد.

 ایرج خانی پور در تشریح این خبر بیان داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان حین کنترل خودرو های عبوری در اتوبان زنجان - تهران به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند .

وی افزود : در بررسی از خودرو و در بازرسی از آن یک دستگاه موتورسیکلت هزار سی سی فاقد مدارک قانونی و قاچاق را کشف کردند .

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تقریبی موتورسیکلت کشف شده را 5 میلیارد ریال برآورد کردند ، افزود : در این خصوص پرونده تشکیل و تحویل مراجع قضائی شد .

خانی پور مبارزه با قاچاقچيان را يكي از اولويت‌هاي اصلي مجموعه انتظامي برشمرد و اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اهداف پلیس در راستای تامین امنیت پایدار در جامعه است.

 

*توصیه های رئیس پلیس راه استان زنجان برای زائران اربعین/توقیف خودروی پژو 405 با 110 میلیون خلافی در زنجان 

 رئیس پلیس راه استان با اشاره به اینکه اولين و مهم ترين نکته براي سفر ايمن داشتن ، آمادگي ذهني کاربران جاده اي براي سفر است ، گفت:يکي از عوامل اصلی در تصادف هاي ناگوار و دلخراش به خصوص در مسافرت ها ، رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگي است.

محمدعلی عظیمی  در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) و مسافرت برخی از زائران با خودرو شخصی به استان های مرزی به منظور شرکت در این همایش با شکوه اظهار داشت: تجزیه و تحلیل های تصادفات نشان می دهد که رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی يکي از عوامل اصلی و مهم تصادف هاي ناگوار و دلخراش به خصوص در مسافرت ها است.

وی با بیان اینکه راننده به ازاي هر دو ساعت رانندگي بايد حداقل 15 دقيقه استراحت داشته باشد افزود: رانندگي در شب به ويژه زماني که راننده خسته باشد، به حوادثی همچون منحرف شدن خودرو و واژگونی آن می شود.

رئیس پلیس راه استان زنجان افزود: لازم است ضمن داشتن اطلاعات لازم راه ها و مسير حرکت ، قبل از شروع سفر نيز با استراحت کافي، از مصرف داروهاي خواب آور که باعث کاهش توجه در رانندگي مي گردد، خودداري شود و همچنين رانندگان از سالم بودن خودرو خود با بازديد از وضعيت لاستيک هاي خودرو، چراغ ها، علائم هشدار دهنده ، تجهيزات سرمايشي و ايمني و همراه داشتن تجهيزات هشدار دهنده براي مواقع نياز مطمئن شوند.

عظیمی با اشاره به اینکه اولين و مهم ترين نکته براي سفر ايمن داشتن آمادگي ذهني کاربران جاده اي براي سفر است و رانندگان وسايل نقليه شخصي و عمومي، مي بايست برنامه ريزي لازم براي سفری ايمن را داشته باشند، تصريح کرد: هنگامي که راننده احساس خستگي و خواب آلودگي کند بايد در اولين نقطه ايمن، توقف کرده و پس از استراحت و رفع خستگي، دوباره به رانندگي ادامه دهد.

رئیس پلیس راه استان زنجان در ادامه به وقیف خودروی پژو 405 با 110 میلیون خلافی در زنجان اشاره کرد و گفت: ماموران پلیس راه استان در حین کنترل خودروهای عبوری در اتوبان زنجان – قزوین یکدستگاه خودروی سواری پژو 405 را به علت تخلف رانندگی متوقف کردند .

عطیمی افزود: با استعلام از سیستم جامع پلیس راهور مشخص شد این خودرو دارای 110 میلیون و 795 هزار ریال جريمه تخلف از قوانين راهنمايي و رانندگي است.

رئیس پلیس راه استان زنجان تصریح کرد: به استناد ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، خودرو توقیف و به پارکینگ انتقال داده شد.

 

دستگيري سارق مغازه با 15 فقره سرقت در زنجان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان از دستگيري سارق مغازه و کشف 15 فقره سرقت با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت خبر داد.

محمد علی آدینه لو در تشريح اين خبر گفت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت مغازه در شهرستان زنجان، کارآگاهان شناسایي و دستگيري سارق را در دستور کار خود قرار دادند .

وی افزود: با تلاش شبانه روزي ماموران انتظامی ، سارق دستگير و پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقيقات پليسي، به 15 فقره سرقت اعتراف و با تشکيل پرونده به مرجع قضائي تحويل داده شد.

رئیس پلیس آگاهی استان در خاتمه به کسبه و مالکان مغازه ها توصيه کرد: با مراقبت بيشتر و تجهيز مغازه ها به سيستم ضد سرقت، مانع هر گونه وقوع سرقت از مغازه توسط سارقان شوند.

 

كشف 3 تن الوار قاچاق در زنجان

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان از کشف 3 تن الوار خارجی قاچاق از یک دستگاه کامیونت خبر داد.

حسین بدری در تشريح اين خبر بیان داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان ، حين کنترل خودروهاي عبوري در اتوبان زنجان – تبریز به يک دستگاه کامیونت ایسوزو مشكوك شده و خودرو را برای بازرسي بيشتر متوقف كردند.

وی خاطر نشان کرد: ماموران در بازرسي انجام شده از اين خودرو ، موفق شدند 3 تن الوار قاچاق را کشف و ضبط كنند.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان با بیان اینکه کارشناسان ارزش تقریبی محموله کشف شده را 300 میلیون ریال اعلام کردند ، تصريح كرد:پس از اخذ مجوز قانوني ، خودرو به پارکينگ منتقل و راننده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

 

دستبند پلیس زنجان بر دست سارقان اماکن خصوصی/کشف بیش از 3 کیلو گرم مواد مخدر از سوداگران مرگ در زنجان

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان از دستگیری 4 سارق اماکن خصوصی و کشف چندین فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

 داود مرسلی در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان زنجان ، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

وي گفت: ماموران انتظامی با اقدامات فني و بررسی صحنه‌های وقوع جرم، هویت سارقان را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی آنان را در مخفیگاه خود دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان با بيان اينكه متهمان در بازجويي اوليه به 4 فقره سرقت از اماكن خصوصي ازجمله باغات و... اعتراف و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، به شهروندان نیز توصیه کردند در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا به پلیس اطلاع دهند

مرسلی در ادامه به کشف بیش از 3 کیلو گرم مواد مخدر از سوداگران مرگ در زنجان اشاره کرد و افزود: ماموران انتظامی شهرستان زنجان 3 سوداگر مرگ را شناسايي و در عملياتي های جداگانه و در حال جابجايي مواد مخدر بادودستگاه خودرو دستگير كردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودروها 3 کیلو و 975 گرم انواع مواد مخدر که به طرز ماهرانه ای در داخل خودروها جاسازی شده بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان اظهار داشت: متهمان در تحقیقات پلیسی به حمل و توزیع مواد مخدر اعتراف که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

 مرسلی خاطرنشان کرد: یکی از مأموریت‌های مهم پلیس، مبارزه با هرگونه حمل، نگهداری، خرید و فروش و قاچاق مواد مخدر به عنوان بلای خانمان سوز جامعه است وپلیس در این راستا با سوداگران مرگ محکم و قاطع برخوردخواهد بود.

 

انهدام باند سارقان اماکن خصوصی و داخل خودرو با 33 فقره انواع سرقت در شهرستان ابهر

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از انهدام باند سارقان اماکن خصوصی ، داخل خودرو و دستگیری 3 سارق و کشف 33 فقره سرقت در این شهرستان خبرداد.

محمد مهدیخانی در تشریح جزئیات این خبر،گفت:در پي وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی در سطح شهرستان،موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسي آثار و علائم و تحقیقات تخصصی ، موفق شدند 3 سارق را شناسایی وطی یک عملیات ضربتی آنان را در مخفیگاه شان دستگير و مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه از قبیل،سیم و کابل برق،باطری خودرو،آهن آلات،و شیر آلات راکشف و ضبط کردند.

 مهدیخانی گفت:متهمان پس از مشاهده ادله ومستندات موجود لب به اعتراف گشوده و با همکاری آنان 5 مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر با اشاره به اینکه متهمان به 33 فقره سرقت داخل خودرو ،اماکن خصوصی و ساختمانهای نیمه کاره اعتراف کردند،تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شدند.

انتهای پیام /

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶