کد خبر: ۵۰۸۴
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۸:۵۹ ]

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا با بیان اینکه بالگردهای هوانیروز در شب‌پرواز و تیراندازی می‌کنند، گفت: ۴ کشور از این تکنولوژی برخوردار هستند و یکی از این کشورها جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش نه وار نیوز;  امیر کیومرث ماسوری امروز در آیین تکریم و معارفه فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان با اشاره به همراهی ارتش با انقلاب اسلامی، اظهار کرد: برابر اسناد ارتش از همان سال ۵۶ با انقلاب اسلامی بود.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا با اشاره به پیوستن ارتش به مردم در سال ۵۷، ابراز کرد: با پیوستن ارتش به انقلاب و مردم پیروزی انقلاب شتاب گرفت.

وی با اشاره به تخلیه پادگان‌ها به‌فرمان امام خمینی(ره)، تصریح کرد: بعد از فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تخلیه پادگان‌ها تعداد بسیار اندکی از افراد در پادگان‌ها حضور داشتند.

ماسوری با اشاره به غائله کردستان و اقدامات جدایی‌طلب‌ها، تصریح کرد: ارتش جزو اولین نیروهایی بود که وارد کردستان شد و در آن زمان یک گردان از تیپ ۳۰ گرگان و یک گردان از تیپ ۸۴ خرم‌آباد به همراه هوانیروز وارد کردستان شدند.

وی با بیان اینکه قبل از جنگ پیش‌بینی‌شده بود که اگر عراق به ایران حمله کند ۲ لشکر از ارتش برای او کافی است، تأکید کرد: متأسفانه در زمان آغاز جنگ ۳۰ درصد از نیروها در پادگان حضور داشتند.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا با بیان اینکه در زمان حمله عراق به ایران دولشکر از ارتش به همراه عشایر ۵۳ روز در برابر ارتش عراق مقاومت کرد، ابراز کرد: ارتش به همراه سپاه و بسیج اجازه نداد یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ همه یگان‌های رزم به پادگان‌ها برگشتند اما ارتش هنوز در مجاورت مرزها حضور دارد، افزود: نیروی زمینی ارتش در پادگان‌ها نیست و در خط است و مانع از قاچاق سلاح و مهمات است و درجایی که ارتش حضور دارد به‌هیچ‌عنوان قاچاق سلاح و مهمات نمی‌شود.

ماسوری با اشاره به تلاش‌های ارتش در حفظ و حراست از مرزها و تأمین امنیت، تأکید کرد: ارتش ۴ تیم تروریستی داعش را در نفت شهر سومار منهدم کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران امنیت پایداری را در کشور ایجاد کره‌اند، ابراز کرد: تولید ما امنیت است و ما امنیت تولید می‌کنیم تا مسئولان و سیاستمداران باقدرت صحبت کنند.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا با اشاره به دستاوردها و تحلیل‌هایی که حول رزمایش‌های ارتش انجام می‌شود، افزود: دشمنان معترف هستند که ارتش ایران ارتشی نیست که فکر تجاوز به ذهن دشمنان خطور کند.

وی با بیان اینکه بالگردهای هوانیروز در شب‌پرواز و تیراندازی می‌کنند، تصریح کرد: ۴ کشور از این فنّاوری برخوردار هستند و یکی از این کشورها جمهوری اسلامی است.

ماسوری با بیان اینکه حتی روسیه این فناوری را ندارد، عنوان کرد: این فناوری را خودمان تولید کرده‌ایم و موشک‌های این بالگردها می‌توانند هدف‌هایی را در ۲۰ کیلومتری منهدم کنند.

وی با بیان اینکه ارتش اولین یگانی است که در سیل و زلزله وارد عمل می‌شود و به مردم خدمت‌رسانی می‌کند، ادامه داد: ارتش در زلزله کرمانشاه قبل از ستاد مدیریت بحران وارد عمل شد‌.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا با اشاره به شعار ارتش فدای ملت، تأکید کرد: ارتش از بدنه مردم و فرزند این ملت است؛ مگر می‌شود فرزند فدای خانواده خود نشود؟! 

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۵ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۰
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۷
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۳
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۳
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷