کد خبر: ۵۱۰۷
[ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۰۶:۲۶ ]
معاون فرهنگی بنیاد شهید استان زنجان گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز در سال جاری در جهت ثبت خاطرات والدین شهدا، جانبازان و همسران شهدا، تا پایان امسال ۷۰۰ مورد از خاطرات شفاهی تهیه و آماده خواهد شد.

به گزارش نه وار نیوز; محمد اوجاقی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه «خاطرات شهدا، جواهری قیمتی در دسترس ماست» و «شرح حال و زندگانی شهیدان، جانبازان و رزمندگانی که در این مسیر درخشان قرار دارند، سراسر درس و نشان دهنده مراتب بالای معنوی آنان است» اظهار کرد:معظم له بارها در کلام شیوای خود بر اهمیت ثبت و ضبط خاطرات شهدا و ایثارگران به خصوص بیان خاطرات از زبان والدین شهدا تاکید کرده‌اند و این موضوع اهمیت حفظ و نگهداری از میراث گرانبهای ایثار و مجاهدت در راه اسلام را بیشتر می‌کند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان بر مبنای وظیفه ذاتی خود بر این امر مهم اهتمام داشته و نسبت به جمع آوری آثار به جامانده از شهدا در «موزه آثار شهدا» و ثبت خاطرات شفاهی از والدین شهدا و جانبازان و آزادگان اقدامات منسجمی را در پیش گرفته است.

اوجاقی با بیان اینکه تا پایان امسال 700 مورد از خاطرات شفاهی تهیه و آماده خواهند شد، گفت: با توجه به تاکیدات مدیران عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران و تخصیص اعتبارات مورد نیاز در سال جاری در جهت ثبت خاطرات والدین شهدا، جانبازان و همسران شهدا از ابتدای امسال تاکنون 350 خاطره شفاهی به ثبت رسیده و برخی از آنها از کانال‌های رسمی صدا و سیما پخش شده است.

معاون فرهنگی بنیاد زنجان با اشاره به اینکه پیگیری برای ادامه پخش این خاطرات شفاهی همچنان ادامه دارد، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده 350 مورد دیگر نیز تا پایان سال تهیه و ثبت خواهند شد.

اوجاقی از آثار و برکات تولیدات حوزه ایثار و شهادت سخن به میان آورده و گفت: هر زمان که پای صحبت‌های شیرین والدین شهدا می‌نشینیم، عطر ایثار و شهادت روح انسان را فرا می‌گیرد و این یکی از برکات همنشینی با این قشر ارزشمند جامعه است.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: یکی از مسائل مهم در جوامع امروزی این است که سیره و روش انسان‌های بزرگ در جامعه ترویج پیدا کند. شهدا انسان‌های وارسته‌ای بودند که مسیر زندگی خود را از الگوهای بزرگی همچون سید و سالار شهیدان و 72 تن از یاران با وفای امام حسین (ع) فرا گرفته‌اند و در نهایت نیز سعادتمند شدند، ما نیز باید با تأسی از منش شهدا، راه رستگاری خود را بیابیم.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد استان زنجان عنوان کرد: نوجوان و جوان امروزی حق دارد قهرمانان واقعی سرزمین خود را بشناسد. این شناخت جز همنشینی با خانواده و نزدیکان آن قهرمان میسر نمی‌شود. در این میان خاطرات شفاهی والدین شهدا، بهترین زمینه برای پیوند نسل امروز با نسل شهدا را فراهم خواهد کرد و این چنین الگوگیری از شهدا آغاز خواهد می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۴ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۸
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۲
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۲
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶